Veselam
Bērni

Itālijā, iespējams, vegānu diētas izraisītu problēmu dēļ slimnīcā nogādā divgadnieci0

Foto-Fotolia

Itālijā intensīvās aprūpes nodaļā vairākas dienas pavadījusi divus gadus veca meitene, kura cietusi no vitamīnu trūkuma un citām komplikācijām, ko, iespējams, izraisījusi viņas vecāku vegānu diēta, vēstīja portāls “The Local”.

Divus gadus vecā meitene smagā stāvoklī tika nogādāta bērnu slimnīcas “Istituto Giannina Gaslini” Dženovā intensīvās aprūpes nodaļā pēc tam, kad viņai atklāja B12 vitamīna trūkumu, zemu hemoglobīna līmeni, palēninātas kustības un zemu reakcijas līmeni. Arī bērna svars bija krietni mazāks nekā vidēji viņas vecumā, vēstīja laikraksts “La Repubblica”.

Meitenītes veselības problēmas tiek saistītas ar vegānu diētu, kuru jau vairākus gadus ievēro abi viņas vecāki. Bērnu māte baroja ar krūti pirms arī viņa tika barota ar vegānu ēdienu, izvairoties no gaļas un citiem dzīvnieku izcelsmes produktiem. Bērnam tiek veiktas pārbaudes, lai atklātu vai viņai nav kādas ģenētiskas saslimšanas, kas varētu izraisīt šādas veselības problēmas.

Tiek vēstīts, ka pēc vairākām intensīvās aprūpes nodaļā pavadītām dienām viņas stāvoklis ir uzlabojies un viņa ir pārvesta uz atveseļošanās palātu.

Par notikušo ir informēti sociālie dienesti. Lai gan vecāki netiek turēti aizdomās par sliktu bērna aprūpi, ierobežojošas diētas var uzskatīt par nolaidīgu attieksmi pret bērna aprūpi.

Lai gan vegānu diēta netiek uzskatīta par bērna veselībai kaitīgu, tā var izraisīt vitamīna B12 nepietiekamību, kas savukārt var radīt nenovēršamus smadzeņu bojājumus un ir īpaši bīstama maziem bērniem. Tāpat vegānu diētas ievērotājiem var trūkt cinka, folijskābes un dzelzs. Bērniem, kas ievēro šādu diētu, ir jāveic regulāras veselības pārbaudes, un ārstam, nepieciešamības gadījumā ir jāizraksta vitamīni.

Dženovā vecāki var lūgt izglītības iestādes nodrošināt bērnam vegānu pārtiku tikai tad, ja ir medicīnisks apliecinājums, ka ārsts ir informēts par šādu diētu.

Saistītie raksti

Šis ir trešais gadījums kopš 2015.gada sākuma, kad Itālija mazs bērns tiek nogādāts slimnīcā smagā stāvoklī diētas dēļ.

Pērn vasarā 11 gadus vecs bērns slimnīcā nonāca nepietiekama uztura izraisītu problēmu dēļ, un notikuši izmeklēja policija. Tas notika neilgi pēc tam, kad tiesa mātei veģetārietei deva rīkojumu sava dēla maltītēs iekļaut gaļu vismaz reizi nedēļā pēc tam, kad bērna tēvs sūdzējās, ka bērns netiek pienācīgi barots.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Psiholoģes ieteikumi, kā palīdzēt bērnam uzsākt bērnudārza un skolas gaitas
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
9 ģeniālas idejas, ko pagatavot no arbūza
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Seko šiem ieteikumiem un nekad vairs neuztraucies par matu veselību
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
9 stundas