Veselam
Ārstēšana

Izdalījumi postmenopauzē, bet ārsts neizraksta zāles… 16

Foto – Shutterstock

Lasītāja jautā: “Man ir 72 gadi un jau vismaz gadu parādās izdalījumi no maksts. Biju pie ginekologa, bet daktere zāles neizrakstīja. Ko tie šajā vecumā varētu nozīmēt?“

“Izdalījumi no maksts ir atkarīgi no dzīvesveida, no tā, vai ir seksuālās attiecības, un citiem apstākļiem. Tos var veicināt lietotie medikamenti, piemēram, antibiotikas vai hormonus aizvietojošā terapija,” atbild ginekoloģe Vēsma Kažociņa.

“Menopauzes un postmenopauzes vecumā sievietes makstī ir maz grampozitīvo nūjiņu vai arī tās iznīkušas pavisam. Tas atkarīgs no estrogēnu un glikogēnu daudzuma maksts epitēlijā, kas nodrošina maksts dabiskās aizsargspējas.

Svarīga ir izdalījumu krāsa. Trauksme jāceļ, ja tie ir asiņaini. Ja tiek dzīvota dzimumdzīve, izdalījumi var liecināt par kādu seksuāli transmisīvo infekciju. Vēl iespējama sēnīte, dažādas zarnu nūjiņas, enterokoki, stafilokoki un citi mikrobi, kas var iekļūt makstī, gan peldoties, gan mazgājoties vannā, un iedzīvoties tajā, jo makstī nav normālas mikrofloras.

Nereti, ja biksītēs ir slapjums ar dzeltenīgām gļotām, sievietes ar izdalījumiem mēdz jaukt urīna nesaturēšanu vieglā formā.”

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

 

 

LA.lv