Veselam
Ārstēšana

Izdzēst pagātnes zīmi – kā pareizi likvidēt tetovējumu?1

Foto: pexels.com

Ja tetovējums ir apnicis vai arī rodas un nepāriet alerģiska reakcija, kā arī šajā vietā parādās izsitumi, būtu prātīgi vērsties pie dermatologa, lai tetovējumu izņemtu.

Pirmā izvēles metode tā likvidēšanai ir dažādi lāzeri.

Dermabrāzija, ķīmiskais pīlings un citas metodes nav tik efektīvas, un biežāk rodas komplikācijas: hipopigmentācija, iekaisums, veidojas hipertrofiskas vai keloīdas rētas. Reizēm nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Tetovējumu var likvidēt arī tetovēšanas salonā, taču prātīgāk būtu vērsties pie dermatologa, kam ir sertifikāts darbam ar attiecīgiem lāzeriem, kuri ārstniecības iestādēs ir jaudīgāki. Lāzera stari sašķeļ tinti, uzspridzina šūnas, kurās ir krāsviela, un, kad tā izšķīdusi, pati izvadās no organisma. Lai gan tiek lietots atsāpinošs krēms, procedūra nav patīkama.

Lai arī tehnoloģijas arvien attīstās, nav simtprocentīgas garantijas, ka āda pēc tetovējuma izņemšanas izskatīsies tāpat kā pirms tetovēšanas. Jo krāsas pigments ir intensīvāks, dziļāks, jo izmanto spēcīgāku lāzera jaudu, tāpēc var rasties sarētojumi. Tā kā šajā vietā zudīs arī ādas pigments, tā būs gaišāka – hipopigmentēta.

Visvieglāk ir izdzēst zilu, melnu un violetu krāsu.

Sarežģīti ir atbrīvoties no sarkanās krāsas, kā arī daudzkrāsaina tetovējuma, jo jākombinē vairāki lāzeri, un arī tāda zīmējuma, kura veidošanā izmantotas sajauktas krāsas. Jo krāsa gaišāka, jo lāzers to sliktāk uztver. Pilnībā nav iespējams likvidēt fluoriscējošos tetovējumus, kuri redzami tikai ultravioletajā apgaismojumā. Jārēķinās, ka nav iespējams izņemt pavisam svaigu tetovējumu.

Saistītie raksti

Lai izdzēstu zīmējumu uz ādas, parasti nepietiek ar vienu procedūru, taču sākumā to nav iespējams pro­gnozēt. Tas atkarīgs no krāsas pigmenta intensitātes, vai izmantota tikai viena krāsa vai vairākas.

Starplaikos brūcei jāļauj pilnībā sadzīt, kas parasti notiek divu nedēļu līdz mēneša laikā atkarībā no tetovējuma plašuma, kā arī vai tas ir krāsots vai tikai vilktas līnijas.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
25 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
57 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
8 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
1 stunda