Veselam
Ārstēšana

Izglābj jaunu sievieti ar īpaši retām un sarežģītām nieru komplikācijām1

Foto – Shutterstock

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šajos svētkos ārstiem izdevies glābt kādas 26 gadus vecas sievietes dzīvību, kura tika pārvesta no Ogres slimnīcas ar smagām, ļoti retām komplikācijām, kas bija skārušas nieres.

Jaunā sieviete cieš no smaga cukura diabēta. Šīs slimības komplikācijas bija radījušas labās nieres plašu sastrutojumu, kas saturēja gaisu. Šāda komplikāciju novēro cukura diabēta pacientiem. Tāpat pacientei kritiski samazinājās asins sastāvs, kas izsauca asins recēšanas un nieru darbības traucējumus. Tas savukārt ievērojami paaugstināja operatīvas ķirurģijas iejaukšanās risku. Paciente vēl pirms svētkiem specializētas palīdzības saņemšanai tika pārvesta uz Toksikoloģijas un sepses klīniku, kur tika gatavota nepieciešamajai operācijai, kas urologa Igora Zamullo vadībā tika veikta pirmajos Ziemassvētkos.

„Šādus gadījumus ārsti savā praksē novēro ļoti reti – mūsu valstī viens vai divi gadījumi gadā,” norāda Uroloģijas klīnikas vadītājs asoc.prof. Vilnis Lietuvietis, „pasaules literatūra uzrāda, ka situācijās, kad kombinējas tik negatīvi rādītāji, mirstības līmenis sasniedz līdz pat 90%. Tas, ko mūsu speciālisti ir paveikuši, līdzinās Ziemassvētku brīnumam.” Pašlaik paciente ar ievērojamu veselības stāvokļa uzlabošanos ir pārvesta uz Uroloģijas klīniku, kur turpinās ārstēšanos. Priekšā vēl ir ilgstošs atveseļošanās periods.

Saistītie raksti
LA.lv