Veselam
Bērni

Izprast bērnu psihoemocionālo veselību! Piedāvā 3 bezmaksas lekcijas0

Foto: pexels.com

Bieži vien vecākiem, pedagogiem un citiem līdzcilvēkiem, kas ikdienā ir ciešā saskarsmē ar bērniem, ir grūtības izprast viņu emocijas un uzvedības cēloņus.

Veselības centra Vivendi organizēto nodarbību laikā interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par mātes attiecību veidošanu ar mazuli, bērnu hiperaktivitātes sindromu un depresiju pusaudžu vecumā.

Laikā posmā no 4. līdz 10. oktobrim tiks organizētas šādas nodarbības:
• “Mātes neverbālā pieskaņošanās bērnam – ceļš uz savstarpējo saprašanos un emocionālās saiknes veidošanu” 7. oktobris (pirmdiena) no plkst. 18.00 līdz 19.00

• “Depresija un trauksme pusaudžu vecumā” 9. oktobris (trešdiena)no plkst. 18.15 līdz 19.45.

• “Ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā palīdzēt bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS)” 10. oktobris (ceturtdiena) no plkst. 18.30 līdz 20.00

Mātes pieskaņošanās sava mmazulim ir ļoti būtiska.Tā ir spēja izprast bērna emocijas un radīt sajūtu, ka viņš ir svarīgs. Pieskaņošanās process ir nozīmīgs ne vien bērna pirmajos dzīves gados, bet jau grūtniecības laikā, veidojot emocionālo saikni.

Tomēr nereti var rasties sarežģījumi un grūtības saprasties ar bērnu, tam pieaugot. Nodarbības “Mātes neverbālā pieskaņošanās bērnam – ceļš uz savstarpējo saprašanos un emocionālās saiknes veidošanu” mērķis ir izskaidrot mātes un bērna pieskaņošanās nozīmīgumu, kā arī aplūkot un izprast būtiskākos faktorus, kas apgrūtina un kavē šo procesu. Nodarbības laikā tiks demonstrēti arī praktiskie piemēri, uzskatāmā veidā parādot procesa norisi realitātē.

Foto – Shutterstock

Nodarbībā par tēmu “Ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā palīdzēt bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS)” tiks skaidrots, kā būtu jāpielāgo vide un jākomunicē, lai bērns justos pēc iespējas disciplinētāks un motivētāks. Tiks demonstrēti arī praktiskie piemēri.

UDHS ir viens no biežāk sastopamajiem psihisko traucējumu veidiem bērniem, kas laikus nediagnosticēts un neārstēts, var saglabāties un izpausties pat pieaugušā vecumā. Bieži vien vecāki, pedagogi un citi cilvēki jūtas apjukuši, jo nav skaidrs, kā sniegt atbalstu un palīdzēt ikdienas gaitās bērnam ar UDHS.

Savukārt, nodarbības – “Depresija un trauksme pusaudžu vecumā” – laikā būs iespēja uzzināt par pazīmēm, pēc kurām var pamanīt jauniešus, kurus piemeklējušas psiholoģiskās grūtības un psihoemocionālie traucējumi skolā. Tāpat tiks runāts arī par garastāvokli un trauksmi, ēšanas traucējumiem, domām par pašnāvību, kā arī iedzimtajām temperamenta iezīmēm, kas var gan provocēt psihoemocionālās veselības grūtības, gan arī tās mazināt.

Depresija un trauksme ir ļoti izplatītas pusaudžu vidū. Bieži vien depresija netiek pat atpazīta, jo tās simptomi tiek uzskatīti par pusaudžiem raksturīgu uzvedību vai pat izlaidību. Savukārt, trauksmi un pastiprinātu stresu var veicināt pārlieku lielās pieaugušo gaidas no jauniešiem.

Saistītie raksti

Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanos pieejama šeit. Lūdzu, ņemiet vērā, ka vietu skaits ir ierobežots!

Nodarbības vadīs Veselības centra Vivendi deju un kustību terapeite Kristīne Vende-Kotova un klīniskās psiholoģes Kristīne Dūdiņa un Kristiāna Kalniņa. Nodarbības notiks Veselības centra Vivendi telpās Bukultu ielā 11, Rīgā.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
53 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
2 stundas