Veselam
Bērni

Skrundā atklās foto izstādi par jauno vecāku emocionālo veselību0

Foto: Matīss Markovskis

10.oktobrī tika atklāta foto izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet likt saskarties ar emocionālām grūtībām, izaicinājumiem un pat ar pēcdzemdību depresiju. Ar 18.aprīli izstāde tiks oficiāli atklāta Skrundas muižā.

Biedrības “Debesmanna” mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes un vīriešus, kuri saskārušies ar emocionāliem traucējumiem. Piecos gados paveikts daudz – organizētas vasaras nometnes ģimenēm, bezmaksas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, sniegtas bezmaksas psiholoģiska un juridiska satura konsultācijas.

Izveidota veiksmīga sadarbība ar vadošajiem speciālistiem Latvijā, rīkotas kampaņas un bezmaksas semināri, tapusi dziesma ‘’Kopā’’, ko izpilda biedrības labi draugi – Normunds Pauniņš no grupas Otra Puse un Antra Stafecka, kā arī organizēts labdarības koncerts ar tādu pašu nosaukumu.

Pēdējo piecu gadu laikā šī jau ir trešā informatīvā kampaņa, ko rīko biedrība “Debesmanna”. Šogad informatīvās kampaņas un izstādes “Estepatās” patronese ir TONIGHT autore Ieva Cipruse. Bez Ievas foto izstādē piedalās arī biedrības “Debesmanna” dibinātāja Iveta Parravani, 2 bērnu mamma, bloga Viensplusviens.lv autore Laura Grēviņa, žurnāliste, blogere un fotogrāfe Aiga Zviedre, aktrise Madara Melne-Tomsone, divu puiku tētis un bērnu tiesību eksperts Lauris Bokišs, rakstniece Laura Vinogradova un daudz strādājošs projektu vadītājs, kas mīl braukt ar motociklu – Edgars Andersons.

Informatīvā kampaņa un fotoizstāde ir tapusi pateicoties tās dalībnieku brīvprātīgajam darbam un ziedojumiem.

18.aprīlī, plkst. 17:00 izstāde “Estepatās” oficiāli tiks atklāta Skrundas muižā (Pils ielā 2, Skrundā). Svinīgo atklāšanu vadīs Biedrības sens draugs Valdis Melderis. Uzstāsies arī Guntis Veilands ar saksofonu.

Izstāde būs skatāma un noklausāma (pie katras lielformāta foto ir austiņas, kuras uzliekot var noklausīties katra cilvēka stāstu par emocionāliem izaicinājumiem pēc mazuļa piedzimšanas) līdz 18.maijam.

Saistītie raksti

Pēc tam, 20.maijā izstāde ceļos uz Jēkabpili. Iveta Parravani, biedrības “Debesmanna” vadītāja par izstādes ideju: “..Man ir patiess prieks, ka mūsu izstāde ceļo pa Latvijas pilsētām un tā būs pieejama interesentiem ārpus Rīgas.

Būt vecākiem ir forši, bet reizēm šī jaunā loma var būt pilna ne tikai fiziskiem pārbaudījumiem, bet arī emocionāli smaga. Ar mūsu stāstiem mēs vēlamies turpināt iedrošināt jaunos vecākus nepalikt vienatnē, bet griezties pēc palīdzības, jo grūtības var uzveikt. Meklēt palīdzību nav vājuma pazīme. Atnāc, mēs esam blakus!..”

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Eksperte: Sausa gaisa bērniem radītās problēmas jāpamana vecākiem
8 stundas
LE
LETA
Veselam
Atklās jauna koncepta interneta aptieku “Azeta”
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Liepājā norisināsies Garīgās veselības nedēļai veltīts pasākums
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Kā tikt pie mazākas elektrības cenas? 2
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Ilze Aizsilniece: Kurp dodamies? Par ētiku, algām un mediķiem 2
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
MH17 notriekšanas izmeklētāji publicē telefonsarunas: ko tās atklāj?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” aptur darbu RD koalīcijā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Karostas cietumā filmēt ierodas spoku mednieki un ekstrasenss no Zviedrijas 1
1 stunda