Veselam
Ārstēšana

Izstrādāts inovatīvs rīks diabēta pacientu ērtībām – “Digitālā dienasgrāmata”0

Foto – Shutterstock.com

30.aprīlī, plkst. 12.00, “Salon Line”, Maskavas ielā 14, norisināsies diabēta “Digitālās dienasgrāmatas” atklāšanas pasākums. “Digitālā dienasgrāmata” ir jauns tiešsaistes rīks, kas izstrādāts cukura diabēta pacientu ikdienas atvieglošanai.

Ar mūsdienīgās “Digitālās dienasgrāmatas” palīdzību mājas lapā www.diabets.lv turpmāk ikviens interesents varēs ērti aprēķināt ogļhidrātu daudzumu maizes vienībās uzturā patērētajiem pārtikas produktiem, kā arī fiksēt ievadītā insulīna daudzumu un cukura līmeni asinīs. Pārskatāmā dienasgrāmata pacientam būs noderīga arī ārsta apmeklējuma laikā.

Diabēta digitālās dienasgrāmatas izveide, bezmaksas speciālistu konsultācijas un informatīvie pasākumi visā valstī ir daļa no aktivitātēm, kas īstenotas diabēta pacientu atbalstam un sabiedrības izglītošanai Latvijas Diabēta federācijas (LDF) sociālās rehabilitācijas projekta ietvaros.
“Diabēta pacienti ikdienā nereti saskaras ar ierobežotām aprūpes iespējām, nepietiekamām līdzcilvēku un sabiedrības zināšanām par saslimšanas ietekmi uz veselību, kā arī vispārēju atbalsta trūkumu. Tas pakļauj cilvēkus ar cukura diabētu nopietnam sociālas atstumtības un slimības komplikāciju riskam, pasliktinot arī dzīves kvalitāti kopumā,” uzsver projekta vadītāja, LDF prezidente Indra Štelmane.

Projekta gaitā bezmaksas konsultācijas pie ārstiem endokrinologiem, diabēta aprūpes māsām un uztura speciālistiem saņēmuši vairāk nekā 500 cilvēki. Vairāk nekā 500 cilvēku konsultējušies pie sociālajiem darbiniekiem, bet psihologa atbalstu, tostarp cilvēki ar kustību traucējumiem savā dzīvesvietā, saņēmuši vairāk nekā 140 pacientu kopumā vairāk nekā 500 konsultāciju reizēs. Paralēli Latvijas novados norisinājušies vairāk nekā 50 informatīvie atbalsta pasākumi, īstenotas sociālo un darba prasmju pilnveidošanas darbnīcas, tostarp bērniem un jauniešiem ar invaliditāti, kā arī organizētas atbalsta grupas ģimenēm ar bērniem, kuriem diabēta dēļ ir noteikta invaliditāte.

Saistītie raksti

“Paveiktais mums devis iespēju gan uzlabot diabēta pacientu sociālo rehabilitāciju, iesaistot dažādos atbalsta pasākumos un sabiedriskajā dzīvē, gan pilnveidot cilvēku zināšanas un prasmes ar speciālistu bezmaksas konsultācijām un citām aktivitātēm. Latvijas Diabēta federācija aktīvi meklēs iespējas un līdzekļus arī turpmākajam diabēta pacientu atbalstam,” atzīmē I. Štelmane.

Koncentrējoties uz diabēta pacientu apmācību un sociālo rehabilitāciju, kā arī sabiedrības informēšanu un izglītošanu diabēta jautājumos, LDF projekts norisinājās laikā no 2014. gada oktobra līdz šā gada aprīlim. Visas aktivitātes īstenotas Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētā projekta “Latvijas Diabēta federācijas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” ietvaros.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Nepiebeidziet upuri: piecas aizliegtas frāzes
20 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik izlēmīgs cilvēks tu esi?
20 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Garšu pasaule pirtī – kā pagatavot augu tējas, uzlējumus un našķus?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru 1
Intervija 2 stundas
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir” 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
5 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Ilgāk kavēties nedrīkst!” Latvijā sāk ziemāju kulšanu
2 stundas