Veselam
Sekss

Ja maksts kā trausls zieds 16

Lasītāja jautā: “Teju katru mēnesi mokos ar maksts iekaisumu, diskomfortu, sāpēm dzimumakta laikā. Mana daktere noteica diagnozi jutīga maksts gļotāda. Kā to saprast un vai vispār iespējams izārstēt?”

 

Atbild ginekoloģe Māra Zumente.

Dažs var gozēties saulē, cik tīk, bet citam jau pēc desmit minūtēm āda apsārtusi, rodas nieze un temperatūra. Tāpat kā sejas āda mēdz būt jutīga, tāda var būt arī dzimumorgānu gļotāda. Tiklīdz kāds kairinājums, iekaisums ir klāt. To nav iespējams mainīt. Ar šo organisma īpatnību jārēķinās un jāmācās sadzīvot.

Vajadzētu pavērot, kas izraisa maksts mikrofloras izmaiņas, un censties no šiem faktoriem izvairīties. Kairinājumu var provocēt, piemēram, smaržvielām piesūcinātas higiēniskās paketes, cieši pieguļošas bikses, sintētiska apakšveļa, prezervatīvs vai dušas želeja.

Tiklīdz jūtamas pirmās iekaisuma pazīmes (diskomforts, nieze, pastiprināti izdalījumi), uzreiz jāmēģina to novērst, izmantojot maksts mikrofloru un dabisko pH līmeni atjaunojošu līdzekli. Vislabāk izraudzīties tādu, kura sastāvā ir pienskābās baktērijas. Tas var būt gels, svecītes vai tabletes. Parasto ziepju vietā noteikti jāizmanto intīmās higiēnas līdzeklis, kuram ir makstij atbilstošs pH līmenis. Biežāk jāsazinās ar savu ginekologu vai jāapmeklē tas, jo jāseko, lai dzimumceļos nesavairojas sēnītes vai citi nevēlami mikroorganismi.

 

Saistītie raksti
LA.lv