Veselam
Ārstēšana

“Ja slimošu – zaudēšu darbu!” uzskata 40 % Latvijā strādājošo0

Foto: Yuri Shevtsov

Latvijā arvien vairāk trūkst darbaspēka, vienlaikus liela daļa nodarbināto, īpaši ar zemāku ienākumu līmeni, baidās zaudēt esošo darbu slimības dēļ.

39% Latvijas iedzīvotāju darbspējīgā vecumā – no 25 līdz 60 gadiem norāda, ka Latvijā strādājošais nevar atļauties slimot, jo baidās pazaudēt darbu, liecina Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācijas Latvijā (BRAL) veiktā aptauja.

LA.LV Aptauja

Vai arī Tev ir bail slimot darba laikā?

  • Jā, tāpēc eju uz darbu tik un tā
  • Jā, nevaru apmaksāt medikamentus, tāpēc strādāju
  • Nē, ņemu slimības lapu un veseļojos

Aptaujas dati liecina, ka īpaši izteikti tas vērojams Latgalē, kur 51% aptaujāto izjūt šādas bailes, Vidzemē 42%, bet Pierīgā – 40%. Šādu atbildi galvenokārt (46% aptaujāto) sniedz iedzīvotāji ar zemiem personīgajiem ienākumiem – līdz 550 eiro. Tiesa, arī respondentu grupā ar ienākumiem no 1251 līdz 1500 eiro 39% atzinuši, ka bailes pazaudēt darbu ir iemesls, kāpēc mūsu valstī strādājošais nevar atļauties slimot.

Pēc aptaujāto domām, savukārt galvenais iemesls, kāpēc Latvijā strādājošais nevar atļauties slimot, ir augstās veselības aprūpes pakalpojumu izmaksas.

48% respondentu uzsver, ka nevar atļauties slimot, jo medicīna ir pārāk dārga. Šāds viedoklis ir 51% aptaujāto vecumā no 35 līdz 50 gadiem, apsteidzot 25 – 34 gadu vecuma grupu. Medicīnu par pārāk dārgu visizteiktāk uzskata tieši Pierīgas iedzīvotāji.

20% aptaujas dalībnieku, tajā skaitā 30% Latgales iedzīvotāju, norāda, ka iemesls, kāpēc nevar atļauties slimot, ir medicīnas nepieejamība.

Saistītie raksti

Neraugoties uz vairākumu aptaujāto, kas uzskata, ka valstī strādājošie nevar atļauties slimot, 16% uzskata, ka var, jo slimības lapas labi kompensē. Šādam apgalvojumam piekrīt 17% vīriešu un 14% sieviešu. Visvairāk Rīgā un Kurzemē dzīvojošo – attiecīgi 18% un 17%.

Plašāki dati no BRAL veiktās aptaujas, kurā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji, tiks prezentēti un apspriesti apaļā galda diskusijā par veselības budžetu un tā ietekmi uz valsts ekonomiku šī gada 15. augustā Rīgā, Dzirnavu ielā, 84 k-2 (Berga Bazārs), Birojnīcā, plkst. 12:30.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Franču rakstnieka atziņa, kas sadusmojusi dāmas visā pasaulē
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Atklāj kampaņu “Tēt, esi unikāls!” tēva lomas stiprināšanai Latvijā
23 stundas
LE
LETA
Veselam
Aptauja: Starp ikdienas maltītēm ēd 70% iedzīvotāju
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LR
Linda Rumka
Latvijā
Dalīt mantu nebūs viegli. Aglonieši par reformu, bet grib veco rajonu robežu
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Čempions atgriežas trasē – Melbārdim pirmais starts pēc gada pauzes
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latvijas Universitāte valdībai piedāvā mierizlīgumu Muižnieka lietā
57 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kratīšana administrācijas ēkā: Rīgas Centrāltirgus skaidro notikušo
2 stundas
LE
LETA
Veselam
“Daudzi nemaz nezina, ka ir inficēti un izplata to tālāk.” Aicina veikt bezmakas HIV testu
1 stunda