Veselam
Dzīvesveids

Jaunā gadā cilvēki apņemas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, ēst veselīgāk un atmest smēķēšanu0

Foto: pixabay

73% aptaujātu Latvijas sieviešu jaunajā gadā apņemas nomest liekos kilogramus, pieturēties pie sabalansēta uztura un ēst veselīgāk. Savukārt uzsākt aktīvāku dzīvesveidu vēlas 41% vīriešu, bet atmest smēķēšanu – 36 %, liecina Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) veiktā aptauja.
Līdz ar jaunās gadu mijas sākumu, cilvēku apņemšanās aktīvāka dzīvesveida piekopšanai ir bijusi aktuāla katru gadu.

Pati populārākā jaunā gada apņemšanās ir sportisko aktivitāšu palielināšana, lai zaudētu svētku laikā uzēstos kilogramus. Šādas apņemšanās tiek uzsāktas tieši pēc svētkiem – janvārī. Šajā laika posmā, īpaši liela interese vērojama finanšu un tehnoloģijas nozares biroju darbinieku vidū. Pieaugošā interese par dažāda veida fizisko aktivitāšu nodarbībām, palielinās sporta klubu abonementu skaits, kā arī palielinās to cilvēku skaits, kas izvēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā.

Taču, lai arī cik liela būtu cilvēku apņemšanās dzīvot aktīvāk un veselīgāk, jau februārī sportotāju skaits sarūkot teju par ceturtdaļu. BTA apkopotie dati liecini, ka pērn, cilvēki aktīvāki kļuvuši tieši martā, sporta klubu abonementu skaitam pieaugot par 27%.

Saistītie raksti
LA.lv