Veselam
Ārstēšana

Jaunas iespējas Krona slimības ārstēšanā0

Foto – Shutterstock

No šā gada kompensējamo zāļu sarakstā iekļauts pēdējās paaudzes medikaments Krona slimības ārstēšanai. Šīs zāles izraksta vidēji smagas vai smagas Krona slimības gadījumā pieaugušiem pacientiem, kuriem nelīdz tradicionāla ārstēšana. Lēmumu par tā izmantošanu pieņem konsilijs.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā to saņēmis pirmais pacients – 35 gadus vecs vīrietis, kura ārstēšanā sasniegts ievērojams progress.

Gastroenterologs asociētais profesors Aleksejs Derovs skaidro, ka šī slimība izpaužas ar gremošanas trakta bojājumiem. Par tās attīstības riska faktoriem uzskata iedzimtību, mikrofloras izmaiņas, uzturu, smēķēšanu, taču pilnībā tās cēloņi nav skaidri.

Slimībai raksturīgas sāpes vēderā, gan caureja, gan aizcietējumi. Ja slimība skar tievo zarnu, var attīstīties uzturvielu uzsūkšanās traucējumi. Tās gaita var sarežģīties ar fistulu (tuneļveida eju) un saaugumu veidošanos zarnās. Var tikt skarta arī āda, aknas, žultsceļi, locītavas, attīstīties acu iekaisums un čūliņas mutes dobumā.

Saistītie raksti
LA.lv