Veselam
Bērni

Kā atkauties no vecmāmiņu padomiem. Pēc dzemdībām kariete pārvēršas par ķirbi…0

Foto – Fotolia/Scott Griessel

Kad mazulis ir vēl tikai vēderā, liekas, ka visa pasaule gatava par tevi rūpēties no parastas žagas līdz pat nāvei. Visi radinieki ir traki mīlīgi un saudzīgi. Paēd šo, apēd to… Paguli… Pasēdi… Pastaigā… Negribi? Nu, protams, tad nekas! Kāds jautājums. Vari atļaut sev būt kaprīzai, dusmīgai. Un pat vari atļaut būt sev resnai. Kaut vai milzīgai. Un neviens par to neko neteiks. Bet ja, nedod Dievs, kāds kaut ko pateiks, tu apliesi apvainotāju nebeidzamām asaru straumēm. Un viņš no bailēm nākamajā reizē, pirms kaut ko teiks, desmit reizes pārmērīs un salīdzinās to ar mēness kalendāru un dienas astroloģisko prognozi.

Bet, lūk, viss mainās. Praktiski uzreiz pēc dzemdībām. Kā kariete pārvēršas par ķirbi, mammas un vīramātes pārvēršas par vecmāmiņām. Un tēti un vīratēvi – par vectētiņiem. Un te nu sākas… Tu vairs neesi tu. Nemaz neesi vairs princese. Bet gan… obligāts pielikums bērnam, kurš pēc objektīva apkārtējo viedokļa vispār neko nevar, nezina, neprot. Un kā kronis visam seko “MĒS JŪS KAUT KĀ IZAUDZINĀJĀM”. Šo frāzi jūs dzirdēsiet biežāk nekā valdības pasaciņas par saulaino nākotni.

Ir virkne jautājumu, kuros nāksies sevi sargāt no radiniekiem teju ik dienas. Tāpēc grūtniecības laikā trenēt nervu sistēmu vajag tikpat bieži kā intīmos muskuļus. Tas ir, regulāri.

Māneklītis

Ka tevi! Nevienam nav noslēpums, ka praktiski visi Padomju laika bērni izauga ar šo “gadžetu” mutē. Ir pagājuši gadi un medicīna gājusi uz priekšu un jau zināms, ka knupis mutē ir kaitīgs. Internets vai sprāgst pušu no šādas informācijas. Un mūsdienīga mamma, protams, par to ir lietas kursā. Nav taču muļķe. Visu ir lasījusi un visu zina. Tādēļ, iedot jaundzimušam bērnam māneklīti, viņai nozīmē teju to pašu kā uz mutes uzliet indi. Psihe un sakodiens sabojāti uz mūžiem. Tā sludina jaunākie pētījumi. Un nav svarīgi, ka arī viņai pašai un vairums apkārtējo it kā ar psihi un sakodienu viss ir kārtībā. Nepavisam nav svarīgi. Ir taču pētījums!

Tad, lūk, māneklītis ir pirmais, ar ko jūs gribēsiet aizbāzt vecmāmiņu mutes, kad viņas tūkstošiem reizes teiks: “Kāpēc tu viņam nedod knupi??” Rezonanse viņu vārdiem, protams, ir. Viņas to teiks tad, kad bērns histēriski raudās un gribēs stundām karāties pie pupa. Un te nu ir izvēle: vai nu jūs esiet māte-knupis vai dodiet viņam knupi un tēju. Izvēle ir jūsu pusē. Taču ja esiet pret šo “gadžetu”, tad esiet gatava izturēt uzbrukumus. Un ziniet, ka ne viens vien jūsu arguments netiks uzņemts nopietni. Es esmu brīdinājusi.

Ūdentiņš

Pasarg’, Dievs, kādreiz kaut kur iepīkstēties, ka jūs, lūk, sešu mēnešu vecumā bērnam nedodiet ūdeni! Ja jums patīk kutināt sev nervus, tad tas nav jautājums – izstāstiet to visiem! Taču mans padoms, klusējiet, līdz nāve jūs šķirs. Citādi jums nāksies licenzēt uz galda izkritušās vecmāmiņas acis un celt kājās uz zemes noģībušo vecvecmāmiņu. “Kā!? Kāpēc!? Briesmoņi un mocītāji! Eksperimentē ar bērnu! Internetu salasījušies!” Tas ir par jums, ja kas… Un nav svarīgi, ka visus šos sešus mēnešus mazulis ir vesels, priecīgs, paēdis, rozīgs un smaržīgs. Briesmoņi! Sapratāt?

Zeķītes

Zeķītes – tā ir apoteoze un visu apģērbu apģērbs, kuru vecmāmiņas centīsies uzstīvēt jūsu bērniņam. Un lai kā jūs nebūtu kategoriski vai autoritatīvi, atstājot mazo vecmāmiņai kaut uz desmit minūtēm, esiet gatavi viņu atrast ar zeķēm kājās, pat ja ir +25 grādi. Jūs pacietīgi tās noņemsiet, notīrīsiet no bērna sviedriņus, no vecmāmiņas acīm – aizvainojuma asaras un… nepaies ne stunda, kā atkal viņš būs ekipēts kā eskimoss jurtā ziemas aukstumā. Vecmāmiņas šajā jautājumā ir ļoti noteiktas, veiklas un viltīgas. Esiet modri diennakti! Bērns basām kājiņām viņām ir kā pieaudzis cilvēks bez apakšbiksēm salā. Tas ir – viņām šķiet prātam neaptverami, kā tā var staigāt?? Nosals taču līdz tirpām! Turieties.

Piebarojums

Ak, Dievs, dod mums spēku. Sākot aptuveni no otrā bērna dzīves mēneša, vecmāmiņas centīsies piebarot viņu, it kā viņš būtu Aušvicas upuris, nevis laimīgs “pupubērns”. Argumenti būs cieti. “Jūs viņa vecumā jau zupu no šķīvja ēdāt!” – saka vecmāmiņa kvēlojošām acīm par piecus mēnešus veco apaļvaidzi. Zupa – tas vēl tā… Bet trakāk ir stāsts par cepumiņu marlītē, ko sūkāt. Jā, tas tik ir… Labu apetīti! Cīnīties ir bezjēdzīgi. Atliek jums tikai novērst skatu no bērna uz minūtiņu un, esiet gatavi, kā viņš jau sūkās sālītu gurķi. Un viņam iepatiksies, starp citu.

 

Šo sarakstu varētu turpināt bezgalīgi…

“Kā – guļ ārā uz balkona?? Es tavos gados visu dienu dzīvoju pa parku!”

“Tu viņu netin? Es vienmēr tinu un nekas, bērni izauga!”

“Priekš kam trīs veidu rati?? Vieni līdz gadam un pēc  tam, uz priekšu – kājām!”

“Tev nav piena! Nemoki bērnu, dod maisījumu!”

“Kā – tu nemazgā krūtis pēc zīdīšanas? Obligāti vajag mazgāt! Mēs vienmēr mazgājām!”

“Ja viņai garšo sālīts gurķis, tātad to prasa viņas organisms!”

Priekškars.

Lai kādi nebūtu jūsu argumenti, necentieties tos atskaņot. Bezjēdzīgi. Izņemot – pirmajā televīzijas kanālā. Vai pirmajā radio kanālā – ja tur izskanēs, ka sālīts gurķis ir kaitīgs mazulim, tad vecmāmiņa tūlīt pat piezvanīs un autoritārā tonī to paziņos, bet sekos jau nākamais padoms: “Bet tu zini, ko….”

 

Avots: nashideti.site

 

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds ir tavs enerģijas potenciāls?
1 diena
LE
LETA
Veselam
Slēgts Bažas raisījušais medicīnas centrs “Aurora”
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Top 5 vērtīgākie rudens produkti, kas ar steigu jāliek galdā
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Jānis Lūsis cīnās par savu dzīvību, ģimene aicina ziedot
23 minūtes
LE
LETA
Dabā
Rēzeknieši šorīt pārsteigti ar – 2,7 grādiem
10 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Deputāti būs gatavi koriģēt novadu karti. Saruna ar Ināru Mūrnieci 1
55 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria”
1 stunda