Veselam
Dzīvesveids

Kā gatavot smūtiju jeb augļu vai dārzeņu, ogu kokteili?1

Foto – Shutterstock

“Visur to vien skandina – es dzeru smūtiju. Cik saprotu, tas ir līdzīgs augļu kokteilim. Lūdzu, iesakiet labu recepti tā izmēģināšanai! No rītiem skrienu krosiņu, pēc tam gribas uzēst kaut ko vieglu un svaigu, tomēr spēcinošu.”

Smūtijs (no angļu valodas vārda smoothie, kas ir apzīmējums viendabīgai un maigai kokteiļa konsistencei) patiesi iekarojis pasauli. Augļus, dārzeņus vai ogas (vai visu kopā) sasmalcina blenderī, līdz ar to smūtijā atšķirībā no sulas ir visas vērtīgās uzturvielas, nekas neiet zudumā.

“Es to dēvēju par spēka kokteili. Varu piedāvāt vienu no receptēm, ko esmu izmēģinājusi un atzinusi par garšīgu un spēcinošu,” iesaka vegāne Lelde Meirāne.

Šo smūtiju var dzert brokastīs, kad esi atnācis no rīta skrējiena vai cita veida kardioslodzes treniņa, jo kokteilī ir ļoti daudz augļu cukura. Ja vēlas tikt vaļā no liekajiem tauciņiem, nevajadzētu dzert pirms treniņa. Ar receptē minēto daudzumu pietiek diviem cilvēkiem. Sastāvdaļas iespējams mainīt pēc patikas un sagādātajiem produktiem.Lūk, Leldes piedāvātais dzēriens. Ņem divus banānus, mango un kivi, vairākas saujas (labi daudz) spinātu, četras dateles (ja ir cietas, vispirms izmērcē), pussaujiņu vērtīgo sēkliņu (čia, linsēklas, kaņepju, sezama vai ķirbju sēklas). Visu sablendē ar pusotru glāzi auzu piena. Var izmantot jebkuru citu augu pienu vai ūdeni. Ja neesat vegāns, der arī raudzēti piena produkti – kefīrs, jogurts vai lakto. “Mango vietā var pievienot jebkuras ogas. Kivi ar spinātiem ir laba kombinācija, jo kivi ir C vitamīns, kas palīdz organismam uzsūkt spinātos esošo dzelzi,” uzsver Lelde.

Saistītie raksti
LA.lv