Veselam
Dzīvesveids

Kā iedot zaļo kokteili bērnam?0

Foto – Linda Rozenbaha

Lasītāja zaļo kokteiļu konkursā jautā, Vai bērni var jebkādus zaļos kokteiļus dzert vai ir kaut kā pakāpeniski jāpieradina?

Atbild fitoterapeits Artūrs Tereško: “Bērniem dažādi – ir tādi, kas labprāt uzņem šķidrumu un dzer ūdeni un ir tādi, kas to dara ļoti nelabprāt. Viņiem der tikai “kola”. Sākot dot zaļos kokteiļus, to ieteicams ņemt vērā. Piemēram, ja bērns pieradis dzert suliņas, tad tai var pieblenderēt klāt dažādus zaļumus, pakāpeniski kokteili padarot zaļāku. Var, piemēram, burkānu sulai pievienot nātrītes, gārsas un citus zaļumus. Arī lielveikalos nopērkamās biosulas ir labas. Var izmantot arī ogas smūtijiem. Bērniem patiks, ja dzeršanai tiks iedots salmiņš.

Droši var likt zināmos zaļumus – to pašu gārsu, nātres, aveņu lapiņas, ļoti labas ir ugunspuķes zaļās lapiņas. Vienīgais, ko bērniem nevajadzētu dot – zaļās labības stiebrus – rudzus, miežus, auzas, jo tie satur legnīnus, kas ir grūti sagremojamie un var izraisīt gremošanas traucējumus.”

Savukārt es varu padalīties personiskajā pieredzē ar zaļo kokteiļu gatavošanu bērniem. Godīgi sakot, sākumā domāju, ka bērnus tādi zaļie kokteiļi neinteresēs un viņus piesaista tas vien, ka taisu kokteili – jo ir taču jāpalīdz blenderēšanā, ir interesantas krāsas. Bet izrādījās, ka viņiem garšo. Turklāt es kokteilim neliku klāt speciāli saldvielas – medu vai ko citu, tikai saldētas ogas (dažās gan bija likts klāt cukurs saldējot). Viņiem patīk, ja ir vizuāli skaista krāsa, jo ir gadījies, kad neizdodas smuki zaļa – tad viņi mazliet paviebjas. Ir garšojis kokteilis ar lielu daudzumu zaļumu un banānu piedevu (tas, protams, ir saldāks), taču ļoti novērtēts arī ar saldētām avenēm. Saldētos ķiršus kaut kā mazāk varēja just. Arī kokosriekstu dabisko šķidrumu īsti aiz zaļuma garšas nevarēja just. Vienīgi, kad bijām laukos un es, atspērusies uztaisīju ļooti zaļu kokteili, visiem tas bija par zaļu. Dabūju pārtaisīt.

Saistītie raksti
LA.lv