Veselam
Dzīvesveids

Kā izgatavot dabīgu līdzekli relaksācijai vannā0

Foto no jasmins.lv

Lasītāja jautā: “Nesen jūsu žurnālā bija stāsts par jaunu sievieti, kura gatavo mājās dabīgo kosmētiku. Man ļoti patika receptes, ko viņa piedāvāja. Varbūt ir vēl kas interesants, ko var mājās pagatavot? Piemēram, kāds līdzeklis vannas ūdens uzlabošanai.”

 

Raksta varone ir Žanete Eglīte, divu bērnu mamma un pirtniece. Žanete savā interneta blogā Jasmīns.lv iesaka recepti, kas varētu būt kaut kas līdzīgs Ēģiptes valdnieces Kleopatras tik izslavētajai piena vannai. Internetā rodamas dažādas receptes, bet Žanete piedāvā pašas pārbaudītu līdzekli. Vienai vannai nepieciešams 100–200 g gatava maisījuma.

 

• 70 g kokosriekstu piena pulvera

• 30 g Epsom sāls

• 1 g violeto mālu

• sausi lavandas ziedi

• lavandas, citrona un vaniļas ēteriskā eļļa (vai cita kombinācija, kas patīk)

“Visas sausās sastāvdaļas sajaucu un beigās piepilinu ēterisko eļļu. Jāņem vērā, ka, siltajam ūdenim garojot, smarža varētu šķist stiprāka. Man ļoti patīk šis burvīgais trio, kā smaržas saiet kopā. Uz šo sāls daudzumu liek no katra ētera pa pāris pilieniem,” skaidro Žanete.

Saistītie raksti

Šādam līdzeklim ir vērtīga iedarbība, piemēram, sāls mazina muskuļu sasprindzinājumu, normalizē nervu sistēmas darbību un attīra ādu. Savukārt kokosriekstu piena pulveris ādu pabaro un mitrina. Māli ir piemēroti visu tipu ādai, jo ir maigi.

 

LA.lv