Veselam
Ārstēšana

Kā notiks valsts materiālajās rezervēs ietilpstošo zāļu un medicīnisko ierīču atsavināšana0

Foto: pexels.com

Otrdien, 18.jūnijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts, kas noteiks vienotu kārtību, kādā tiek atsavinātas valsts materiālajās rezervēs ietilpstošās zāles un medicīnas ierīces, informē Veselības ministrija.

Ministru kabineta noteikumu mērķis ir pēc iespējas samazināt no valsts budžeta līdzekļiem nepieciešamo finansējumu jaunu valsts materiālajās rezervēs ietilpstošo zāļu un medicīnisko ierīču iegādei, daļēji līdzekļus iegūstot, pārdodot esošos resursus, kam drīzumā beigsies izmantošanas derīguma termiņš. Iegūtie līdzekļi tiktu izmantoti, lai atjauninātu nepieciešamās zāļu un medicīnas ierīču rezerves katastrofu vai citiem ārkārtas gadījumiem.

Noteikumu projekts paredz, ka Neatliekamās medicīniskā palīdzības dienesta izveidota komisija noteiks iespējamo zāļu un medicīnisko ierīču pārdošanas cenu, ievērojot to iegādes vērtību un atlikušo derīguma termiņus, kā arī citus vispāratzītus un vērtēšanā pieņemamus apstākļus.

Saistītie raksti

Informācija par iespēju iegādāties zāles vai medicīniskās ierīces tiks ievietota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tīmekļvietnē, kā arī dienests var uzrunāt potenciālos pircējus – ārstniecības iestādes, sociālās aprūpes iestādes, veterinārmedicīniskās iestādes – individuāli.

Izņēmuma gadījumos ir paredzēta iespēja arī zāles atsavināt, nododot tās bez atlīdzības, piemēram, augstskolām, kas veic zinātnisko izpēti ar zālēm un saņēmušas atļauju zāļu iegādei. Savukārt, ja zāles un medicīniskās ierīces nav atsavinātas līdz to derīguma termiņa beigām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests tās norakstīs atbilstoši grāmatvedību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem tāpat kā līdz šim.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 4 stundas