Veselam
Ārstēšana

Kā pareizi izvēlēties lēcas internetā?0

Foto – Shutterstock

Mūsdienu dinamiskajā dzīvē iepirkšanās internetā kļūst arvien populārāka. Gluži vienkārši tāpēc, ka tādējādi iespējams sev ērtā laikā, nepieceļoties no dīvāna, iegādāties visu nepieciešamo.

Internetā iegādājas ne tikai apģērbu, apavus vai elektronikas preces, bet nu jau arī kontaktlēcas.

Atšķirībā no briļļu iegādes, kas nereti ir pirkums uz diviem, trīs gadiem, kontaktlēcu iegāde ir regulārs pirkums.

Neskatoties uz to vai iegādājies dienas, vai mēneša lēcas, izmaksas ir ļoti svarīgs faktors, turklāt tieši interneta veikalos cenas regulāri mainās, un ne vienmēr vidējais klients spēj izsekot cenu svārstībām.

Par to kā neapjukt plašajā piedāvājumā, kā arī, iepērkoties tiešsaistē, ietaupīt naudu kontaktlēcu iegādē, lasi kontaktlēcu internetveikala www.lensor.eu sagatavotajos ieteikumos.

Salīdzini piedāvājumus un cenas

Iepērkoties internetā ir būtiski atcerēties, ka cenas regulāri mainās. Tas, ka pirmreizējais pirkums veikts par izdevīgu cenu, nebūt negarantē to, ka nākamajā iepirkšanās reizē būs iespēja iegādāties kontaktlēcas par tikpat izdevīgu cenu.

Foto – Shutterstock

Tieši tāpēc ir ieteicams regulāri iepazīties ar cenu klāstu no dažādiem interneta veikaliem. Var painteresēties par kontaktlēcu cenām arī iecienītajā optikas salonā, bet pārsvarā tieši interneta vidē kontaktlēcas iegādāties ir izdevīgāk.

Izmanto atlaižu piedāvājumus

Pirms veic pirkumu iepazīsties ar plašo atlaižu un pieejamo kuponu klāstu. Interneta veikali ļoti regulāri īsteno dažādas akcijas un kampaņas, kuru ietvaros ierasto preci var iegādāties par ļoti izdevīgu cenu. Tā kā tam izsekot līdzi var izrādīties ļoti laikietilpīgi, viens no variantiem ir abonēt konkrēto interneta veikalu jaunumus savā e-pastā.

Tādā veidā būs iespēja gan uzzināt par aktuālajiem piedāvājumiem, gan saņemt ievērojamus un individuāli piemērotus atlaižu kodus. Līdz ar sociālo tīklu attīstību, daudzi no interneta veikaliem ļoti lielu daļu informācijas gan par aktuālo piedāvājumu, gan dažādām akcijas precēm, ievieto sociālo tīklu platformās: Facebook un Instagram.

Aprēķini kopējās izmaksas

Meklējot izdevīgāko piedāvājumu, ieteicams painteresēties ne tikai par produkta cenu, bet arī par piegādes izmaksām un aprēķināt kopējās izmaksas. Nereti labs kontaktlēcu piedāvājums var ievērojami sadārdzināties, ja piegādes izmaksas ir augstas.

Foto – Shutterstock

Internetā iegādāties vairumā – izdevīgāk

No plašā piedāvājuma skaita nereti var apjukt. Arī piedāvājuma komplekti dažādos interneta veikalos atšķiras. Pirmkārt, pirms pasūtījuma jāpārliecinās, vai minētā summa ir par pilnu lēcu komplektu (divām lēcām) vai piemērojama par katru lēcu atsevišķi, kas cenu, attiecīgi, dubultos.

Otrkārt, iegādājoties tikai vienu lēcu pāri jeb mazāku apjomu, var nākties maksāt vairāk.

Savukārt, pasūtot lielāku daudzumu, bieži tiek pielāgota tūlītēja atlaide vai pat bezmaksas piegāde. Gadījumā, ja jūsu pasūtījums ir specifisks vai ļoti apjomīgs, ieteicams sazināties ar tirgotāju, un iespējāmsaņemt īpaši izdevīgu piedāvājumu.

Konkrēta ražotāja lēcas – dažādas cenu variācijas

Ja ikdienā dodiet priekšroku kāda noteikta lēcu ražotāja kontaktlēcām, bet esat izlēmis to mainīt, ieteicams atkārtoti veikt nelielu tirgus izpēti. Tas ka noteikta zīmola jeb ražotāja kontaktlēcas būs izdevīgas vienā interneta veikalā, nenozīmē to, ka izdevīgi nosacījumi attiecas arī uz citu ražotāju kontaktlēcām. Ik pa laikam ieteicams iepazīties ar konkrētā ražotāja lēcām dažādos veikalos. Cenu atšķirība var izrādīties ļoti būtiska.

Regulāri konsultējies ar optometristu

Pirms uzsāc lietot kontaktlēcas redzes pārbaude ir obligāta. Lai uzsāktu lēcu lietošanu, nepieciešams zināt faktisko redzes veselības stāvokli, kā arī zināšanas par drošu, individuāli piemērotu kontaktlēcu lietošanu.

Iegādājoties pirmās kontaktlēcas “uz savu galvu”, bez speciālista konsultācijas, iespējams saskarties ar nepatīkamu situāciju, kad kontaktlēca neder.

Optometrists spēs konsultēt arī par izdevīgiem lēcu piedāvājumiem. Tā, piemēram, ja līdz šim lietotās kontaktlēcas šķiet pārāk dārgas, speciālists palīdzēs piemeklēt alternatīvas. Vairumā gadījumu, ja vien nav specifisku parametru, būs iespējamas izvēles iespējas.

Neiegādājies lēcas pēdējā brīdī

Saistītie raksti

Pirmkārt, kontaktlēcu lietošana ilgāk par ražotāja noteikto termiņu var būtiski kaitēt acu veselībai, smagākos gadījumos pat radot redzes bojājumus. Tieši tāpēc regulāra lēcu maiņa ir ne tikai ieteicama, bet pat obligāta.

Otrkārt, attopoties, ka rīt beidzās kontaktlēcu termiņš un nepieciešams jauns lēcu pāris, var nākties piemaksāt par piegādi, un ne vienmēr konkrētais lēcu komplekts ir pieejams. Tāpat, ir ieteicams sekot līdzi savam lēcu lietošanas grafikam, lai, gadījumā, ja tās ir mēneša lēcas, neatbrīvotos no tām pāragri, tādējādi radot sev papildus izdevumus.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Aptauja: Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs cieš no miega traucējumiem
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
“Māmiņu kongresā 2019”: No ceļojuma līdz rūpēm par veselību
21 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Guļot kopā ar zīdaini, pieaug pēkšņās nāves sindroma risks. “Re:Check” noskaidro, vai ir pamats brīdinājumiem
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs Jansons: Nabadzības un nevienlīdzības līmenis nākamgad nemazināsies
44 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VDD aiztur trīs personas par ieroču prettiesisku piegādi uz Āfrikas valstīm
7 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Ūjināšana, apvainojumi un rupjības – Porziņģis atgriežas Ņujorkā un zaudē
54 minūtes
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Apspļaudīšanas profesionāļi
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kuros reģionos brīvo vakanču ir vairāk nekā bezdarbnieku? INFOGRAFIKA.
1 stunda