Veselam
Netradicionāli

Kā sievietei attīrīt klēpi, saraut saikni ar bijušajiem partneriem, just spārnus un asti0

Foto – Fotolia/cleanliness

Kur meklējami sievišķības noslēpumi, kā būt labākai, tīrākai, spēcīgākai – to vaicājām šamanei REDŽINAI LAURAI, Dzīves mākslas akadēmijas seksuālās apzinātības pasniedzējai un sievišķās dabas pētītājai.

“Sievietes radošais spēks saistās ar ķermeņa lejasdaļu, ar dzemdi, klēpi, tur mīt viņas dzīvības enerģija. Tas ir milzu resurss, jo enerģija tur glabājas vienmēr. Cits jautājums – cik tīrs ir šis klēpja trauks. Un vēl – ir liela māksla būt mūžam pilnai kā neizsīkstošam avotam,” pārdomas rosina Redžina Laura.

Mājas ar enerģiju

Ķermenis ir mūsu viedais instruments, kas ļauj piedzīvot šo pasauli. Visas maņas ir saistītas ar ķermeni: acis, ausis, mēle, pirksti, āda. Tādēļ ļoti svarīgi justies savā ķermenī kā mājās, to pieņemt.

Vispirms jāgūst pilnīga izpratne par savu ķermeni – kā tajā notiek visi procesi, kādi ir ritmi, cikli, kur sieviete smeļas enerģiju.

To visu var iemācīties. Redžina Laura vada šādas nodarbības, un pamazām sievietes sāk pārzināt savas mājas.

“Šī zināšana ļauj būt mierīgākai, pie mazākā sīkuma vairs neskriet ar pieri sienā, jo ir skaidrs, kāpēc šobrīd, šajā cikla posmā tā jūties. Un zini, ka tas pāries pēc laika. Ja atrodies saskaņā ar savu ķermeni un emocijām, it kā iegriez pozitīvo lauku. Jo sieviete ar katru vārdu un pieskārienu rada un bur,” emocionāli piebilst Redžina Laura.

Baudpilnais spogulis?

Arvien vairāk attālināmies no dabas, līdz ar to mazinās intuīcija un spēja uzticēties sev. Tomēr joprojām sastopamas sievietes, kurās šī jušana ir ļoti dzīva. Tā ir arī visām mazām meitenēm līdz triju četru gadu vecumam.

Kāda sieviete, kura patlaban izzina savu seksualitāti, stāstīja, kā pildīja nodarbībās uzdoto mājasdarbu. Vajadzēja lūkoties uz savu kailumu spogulī, apskatīt sevi visu, arī intīmo vietiņu. Vērot sevi bez kritizēšanas un piekasīšanās, klusinot iekšējo soģi, kas pārsvarā ir ļoti aktīvs. Šādi sāc mācīties sevi pazīt un just. Šķiet vienkāršs uzdevums, tomēr grūts, ja tā nekad nav darīts.

Viņa ilgi mocījās, lai pierunātu sevi to izdarīt. Tad kādu dienu ieraudzīja, kā viņas trīsgadīgā meita plikiņa un kājiņām plati sēž spoguļa priekšā un mierīgi sevi pēta. Skatās tā ziņķārīgi, ar interesi, līdzīgi kā apskatītu roku vai kāju. Meitiņas piemērs iedvesmoja mammu – ahā, neko nevajag prātuļot, tikai skatīties un sevi pieņemt.

“Latvijā un vispār Baltijas valstīs joprojām pastāv daudz aizliegumu, kas saistīti ar baudu. Nav labi sev pieskarties, tā nedrīkst justies, baudīt… Vēlos ikvienu sievieti iedvesmot – atļauj sev piedzīvot ķermeni baudpilni, veselīgi, harmoniski!” uzsver Redžina Laura.

Kā sieviete gūst enerģiju

Mēs visi esam nākuši caur sievietes klēpi. Caur sievieti plūst dzīvības un Zemes spēks. Arī vīrietis Zemes enerģiju gūst caur sievieti. Ne velti saka: Zemes māte (un Debesu tēvs).

Vērts zināt, kā sieviete veido attiecības ar pasauli, – viņa rada. Vīrišķais piegājiens ir citāds – konkurēt, sacensties, saspringti pārvarēt šķēršļus, caursist jebkuru sienu. Sievišķais – izslīdēt cauri šai sienai, būt kā ūdenim, kas plūst. Tātad darīt visu iespējami vieglāk. Un vēl rūpēties, pabarot, kopt, to darot visos līmeņos: fiziski, emocionāli un mentāli. Savu vīrieti sieviete pabaro arī ar acu skatienu vai pieskaroties.

“Jo tu vairāk atļauj sev būt jutekliskai, jo vairāk tevī ir spēka un enerģijas. Iesaku sievietēm valkāt svārkus, tie palīdz būt jutekliskākai. Svārki iedod ķermenim pavisam citu kustību. Brunči plandās un pieskaras kājām, līdz ar to esi kontaktā ar savu ķermeni, visu laiku to sajūti.

Staigāšana svārkos iespaido arī enerģētiski, jo tiek iegriezta Zemes enerģija, tā nonāk dzemdē, un klēpja trauks atkal uzpildās.

Ne velti latvju dejās ir daudz palēcienu un griešanās, ievirpuļošanas. Tas viss vairo enerģiju, tātad dod spēku.

Sajūtas ir vēl spēcīgākas, ja vasarā zem gariem svārkiem ir kailums, netiek vilktas apakšbiksītes. Tā nonāc tuvāk sievietes dabiskajai esībai. Mistikas tajā ir maz, toties daudz patīkamu ķermenisku sajūtu,” piebilst pasniedzēja.

Ja sieviete valkā garās bikses, tās nospiež vēderu, šo svarīgo sievišķo zonu, arī gurni nevar tik brīvi kustēties. Turklāt ejot visu laiku rīvējas kāja pret kāju – šekumā, kur satiekas bikšu staras. Tas ir tāds kā ilgstošs mikrouzbudinājums, visu laiku sevi nedaudz tā kā stimulē. Ķermenis nesaprot – uzbudinājums ir, turpinājuma nav…

Sūrie stāsti un G punkts

“Ķermenī nogulsnējas viss piedzīvotais. Emocionāla vai fiziska iedarbība, trauma vai sāpīgs brīdis – ķermenis šo stāstu atceras. Klēpī glabājas stāsti, kas saistīti ar intīmo sfēru. Tā dēvētajā G punktā kā cietajā diskā ierakstīta visa intīmā pieredze – katrs pieskāriens un vārds, gan patīkamais, gan ne visai jaukais. Arī partnera attieksme un izturēšanās. Veids, kā abi pārtrauca attiecības. Arī dzemdību pārdzīvojumi un viss cits,” skaidro Redžina Laura.

Nereti domā – tas nekas, ka attiecības nelāgi izjuka, es ar to tikšu galā. Bet nekā! Tiek lēsts, ka šī informācija enerģētiski paliek ķermenī septiņus gadus, dažkārt pat ilgāk, ja saite bijusi īpaši emocionāli spilgta. Viss piedzīvotais un pārdzīvotais nogulsnējas ķermenī, veidojot tādus kā savilkumus, līdzīgi kā krunkas, ko iegludina audumā. Tas sablīvējas un paliek, veidojot spriedzi ķermeniski, emocionāli un dvēseliski.

Lai šo ietekmi mazinātu, der pārskatīt visu savu bagāžu, atvērt to lādi, dabūt šos uzkrājumus laukā no ķermeņa.

“Šādi iespējams atsiet mezgliņus, kas sapiņķējušies dzīves laikā un aiztur sievišķās, dabiskās, garšīgās enerģijas plūsmu. Es to dēvēju par klēpja attīrīšanas rituālu. Tie ir īpaši vingrinājumi, kas ietver kustības un elpu. Ķermeni ieliekam neērtā pozā, un tas sāk reaģēt. Lai tiktu no šīs enerģijas vaļā, var palīdzēt elpošana – visu lieko izelpo.

Klēpja attīrīšana notiek nevis ar spēku, bet ar mīlestību un cieņu.

Saikni ar bijušajiem partneriem nesarauj varmācīgi, jo tā vari nodarīt pāri arī sev, bet izkausē, līdzīgi kā ar svecīti tiek kausēts vasks.

Tajā brīdī ir svarīgi atļaut sev just, sāpi izspēlēt līdz galam. Ja notikušais tiek pieņemts un atlaists, šis mehānisms vairs ķermenī neeksistē, iegūsti brīvību.”

Šamane uzsver, ka ļoti svarīgi, kas notiek pēc klēpja attīrīšanas procesa. Vienmēr jādod sev laiks atslābt, lai ir atvieglojums gan nervu sistēmai, gan ķermenim. Tajā var palīdzēt, piemēram, deja vai kāds meditācijas veids.

Diemžēl pastāv daudzas metodes un prakses, kur seksualitāti un klēpi gan atrauj vaļā, bet turpinājuma nav. Netiek iedoti instrumenti, kā savu ķermeni nomierināt. Tas ir visai bīstami.

Pasmaržo un iedvesmojies

Katrai no mums kāda no maņām ir vissvarīgākā, no tās visvairāk uzlādējas. Kādai tā ir smarža, mūžīga vēlme visu pasmaržot. Citai svarīgāka skaņu pasaule, vizuālais baudījums vai garšas nianses. Vēl kāda alkst pieskārienu – tver caur tiem, kaut vai peldoties sajūt ūdens pieskārienus vai ļaujas vējam. Ieskaties sevī un saproti, kas visvairāk iedvesmo tevi. Tās var būt arī divas maņas, kas tev ir vissvarīgākās. Ja zini šo savu resursu, dod to sev.

Redžina Laura iedvesmojas no smaržas, tādēļ viņai allaž somiņā līdzi ir kāda ēteriskā eļļa. Ja to pasmaržo, emocionālais stāvoklis mainās. Šādi var labāk atgriezties šeit un tagad, pārslēgties no ikdienas skrējiena uz rāmāku un harmoniskāku dzīvošanu.

“Vienmēr der sev atbildēt uz diviem jautājumiem: kā es jūtos un ko vēlos. Izrādās, šajās vienkāršajās atbildēs ir viegli apjukt. Jo ne vienmēr varu pieņemt, ka drīkstu justies arī dusmīga, skumja vai nedroša. Tāpat nav viegli pasacīt, ko šobrīd vēlos. Taču ir vērts par to aizdomāties.”

Iesaka Redžina Laura

Tā nav vingrošana klasiskajā izpratnē, bet iespēja būt vieglākai savā ķermenī. Ar ķermenisku sajūtu radīt labāku noskaņojumu.

Kronis. Iztēlojies, ka tev rokās ir kronis, un uzliec to skaisti galvā. Pastāvi, pastaigā, iztēlojoties, cik skaisti izskaties ar kroni galvā. Tas iedod jaunu sajūtu, citu stāju, vairo pašapziņu. Ar kroni galvā tu citādi kustēsies, atšķirīgi arī rīkosies. Tādā brīdī taču nerāsies ar vīru un nestrostēsi bērnus!

Kroni var izgatavot arī taustāmā formātā. Likt to galvā un kopt māju. Un vīrietis piepeši palūkosies citādi – ahā, karaliene mazgā logus, visu cieņu.

Spārni. Iztēlojies, ka tev mugurpusē pieaug spārni. Kādi tie ir šodien? Vai tie ir spāres, gulbja, mazas fejas vai eņģeļa spārni? Vizualizē, kā tie kustas, plīvo, paceļ ķermeni. Spārni piešķir vieglumu, gaisīgumu. Sajūtot spārnus, mugura un pleci iztaisnojas. Tev ir gulbja kakls un dvēsele vaļā.

Aste. Neticami – tev var būt arī aste! Palūkojies uz savu mugurdaļu – re, tur tā ir! Pafantazē, astei ir galā pušķītis vai tā ir kupla lapsaste, vai varbūt šodien tā ir zaķa ļipa… Tikko iedomājies par asti, mainās gaita, rodas cita grācija. Kustini gurnus kopā ar asti.

Saistītie raksti

Ko tas dod. Tās var dēvēt par iekšējām rotaļām, kas rāda, ka šī pasaule nav tik ļoti racionāla un pārnopietna, kā nereti šķiet. Šādi piešķiram sev vieglumu un rotaļīgumu, kas ir viens no svarīgajiem instrumentiem.

Sievietes ir stāstījušas, ka pat biznesa sarunas norit vieglāk, ja viņas iztēlojas sev spārnus un nebēdnīgu astīti.

Vēl šādas sajūtas var palīdzēt tikt galā ar dažu labu melnāku dzīves brīdi, izvilkt sevi no bedres.

 

Raksts no žurnāla “36,6º C” pielikuma “Ezoterikas Ceļvedis III”.

 

LA.lv