Veselam
Uzturs

Kā sievietes un vīrieši izvēlas gaļas produktus? Uzzini atšķirības0

Foto – Pexels

Pieaugot diskusijai par veselīgas un kvalitatīvas gaļas izvēli Latvijā, aptaujas dati liecina – gaļas iegādes prasības un paradumi sievietēm un vīriešiem atšķiras. Vienlaikus vairāk nekā divas trešdaļas abu iedzīvotāju grupu norāda – ikdienas gaļas izvēlē svarīga kļūst dzīvnieka audzēšana veselīgi un bez antibiotikām.

“Ģimenē sievietēm un vīriešiem iepirkšanās paradumi atšķiras – sievietes bieži vien ir galvenās ikdienas pirkumu veicējas, savukārt vīrieši iepērkas retāk un mēdz būt pat kritiskāki produktu izvēlē. Mainoties ikdienas dzīves ritmam un ēšanas paradumiem, mainās arī prasības pret kvalitāti, ko var redzēt kritērijos, kas tiek ņemti vērā produktu iegādē. Gaļas izvēlē vairs nepietiek ar to, ka tā ir svaiga un kvalitatīva. Pircēji aizvien vairāk grib uzzināt par dzīvnieka augšanas vidi un izcelsmi un pievērš uzmanību gaļas pārdošanas apstākļiem veikalā – vai gaļa atrodas aukstuma vitrīnā, vai ir ievērots derīguma termiņš un citi nosacījumi. To novēroju gan savā ikdienas darbā ar klientiem un diskusijās ar bloga sekotājiem, gan savā ģimenē un draugu lokā,” skaidro uztura speciāliste Lizete Puga.

Latvijā gan vīriešiem, gan sievietēm galvenais kritērijs gaļas izvēlē ir tās svaigums, uz ko norāda 83% aptaujāto vīriešu un 79% sieviešu. Vīriešiem otrs būtiskākais gaļas izvēles kritērijs ir pārdevēja uzticamība un drošība, kas svarīga 35% vīriešu. Savukārt sievietes (36%) kā otru svarīgāko kritēriju gaļas izvēlē izvērtē uzglabāšanas apstākļus veikalā – vai tie atbilst kvalitātes standartiem. Vīrieši to ierindo trešajā vietā (30%). Tāpat 30% vīriešu un 19% sieviešu ir svarīgi, lai gaļa būtu ar vietēju izcelsmi no Latvijas. Aptauja veikta šogad jūnijā „Putnu fabrikas Ķekava” sadarbībā ar “Snapshots”.

Gan Eiropā, gan pasaulē sievietes un vīrieši aizvien vairāk pievērš uzmanību pārtikas, to skaitā gaļas kvalitātei un veselīgumam. Starptautiskās pārtikas informācijas padomes tendenču apkopojums liecina, ka svarīgākie kritēriji pārtikas izvēlē ir produktu sastāvs un veselīgums (vairāk nekā 40%), ražotāja vērtības, to skaitā dzīvnieku labturība (virs 20%) un atbildīga ražošana (tuvu 15%).

Arī Latvijas iedzīvotājiem svarīgāko kritēriju vidū, kas tiek ņemti vērā gaļas izvēlē, ir veselīgums un tas, vai dzīvnieks ir audzēts bez antibiotikām. 69% vīriešu un 66% sieviešu labprāt dotu priekšroku gaļai ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām”. 32% sieviešu un 27% vīriešu tas jau šobrīd ir kļuvis par svarīgu kritēriju ikdienas gaļas izvēlē.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Kendama, velosipēds vai batuts – kas rada biežākās traumas mūsu bērniem?
17 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Latvānis dabas takās un degšķidrums uz oglēm! Kā palīdzēt, ja piknikā gūts apdegums?
18 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Izārstēšu vēzi ar vienu rokas pieskārienu!” Kā atpazīt viltus dziednieku?
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
5 stundas