Veselam
Bērni

Kā trauma ietekmē dzīvi. Var pieteikties semināriem jauniem mentoriem, kuri sniegs atbalstu bāreņiem0

Foto: Shutterstock

Jau otro gadu Nodibinājums „Bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgā un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas un saglabāšanas fonds” sadarbībā ar biedrībām “Svētās Ģimenes Māja”, “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” un Bonifatiuswerk finansiālu atbalstu turpina apmācību kursu jauniem mentoriem bērnu nama bērniem. Šobrīd aktīvi darbojas 10 mentori Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centros un Jelgavā, sniedzot atbalstu, mācot ar ikdienas dzīvē nepieciešamajām zināšanām, kopīgi pavadot laiku, uzklausot un veltot uzmanību. Tādējādi palīdzot šiem bērniem kļūt pastāvīgiem, būt vajadzīgiem un saprastiem, lai spētu iekļauties sabiedrībā.

Mentora tikšanās ar bērnu palīdz bērnam atgūt drošības izjūtu, spēju uzticēties, mācīties veidot attiecības un attīstīt savu potenciālu.

Mentoru apmācība tiek veikta sadarbojoties ar Biedrību “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem”, par pamatu ņemot “New Hope Latvia” apmācības programmu – “Kompetents traumētu bērnu aprūpētājs”, izmantojot jaunākos psiholoģijas pētījumus darbam ar emocionāli traumētiem bērniem un garīgo aprūpi, kuru autori ir organizācijas “Back2Back” pārstāvji Deivids un Džeina Skūleri ar 40 gadu darba pieredzi darbā ar audžuģimenēm un adoptētājiem, kā arī sadarbībā ar psiholoģi Dainu Žurilo, kurai ir 20 gadu darba pieredze psiholoģijas praksē ar bērniem.

Būt par mentoru sniedz iespēju gūt jaunu pieredzi, skatīt lietas no neierastā skatu punkta. Tā ir iespēja dalīties savā pieredzē un mīlestības spējā, mācot izbaudīt prieku, kā arī iegūt jaunas zināšanas, ko sniedzam apmācību semināros.
Lai kļūtu par mentoru ir nepieciešama vēlme un aicinājums strādāt ar bērniem.

Apmācības notiks Svētās Ģimenes Mājā, Klostera ielā 5, Vecrīgā.
Apmācību laiks: 2019. gada 26., 27. marts un 1., 2. aprīlis no plkst. 18:00 līdz 21:00.

Saistītie raksti

Kā lektori piedalīsies psiholoģe Daina Žurilo, biedrības Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem pārstāvji Dace Rence un Sandra Baltruka, kā arī Nodibinājuma pārstāve Ramona Švede.

Semināru programmā:

• Trauma un tās ietekme uz bērna dzīvi;
• Kā saprast traumas ietekmi un maksimāli palielināt bērna drošību;
• Bērna vajadzības un audzināšana dažādos vecumposmos. Vecāku izaicinājums mūsdienu vidē;
• Kā palīdzēt bērnam pārveidot uzvedības izpausmes un veidot saikni;
• Kā palīdzēt bērnam izveidot pamatotu izpratni par viņa dzīvesstāstu.

Pieteikšanās līdz 25.martam aizpildot pieteikumu elektroniski.

LA.lv