Veselam
Dzīvesveids

Kad īsti jātīra zobi?0

Foto: Shutterstock

Lasītājs jautā: “Man ar mazdēlu (pusaudzis) izcēlies karš. Viņš nesaprotot, kāpēc zobi jātīra gan vakarā, gan no rīta. Pa nakti mēs taču neko neēdam. Nezinu, ko viņam atbildēt. Vēl viņš saka – neesot svarīgi, kādu zobu pastu lieto, viss esot tikai mārketings. Varot zobus tīrīt tikai ar ūdeni, efekts būšot tas pats. Kā īsti ir – vai zobu pastas sastāvam ir nozīme?”

 

Zobu higiēniste Ieva Apine apstiprina, ka tīrīt zobus pirms brokastīm tiešām nav lielas nepieciešamības. Protams, to var darīt, ja tā jūtas patīkamāk, ja tā šķiet spirgtāk iesākt rītu. Zobus svarīgi tīrīt no rīta pēc brokastīm un vakarā pirms gulētiešanas vai pēdējās ēdienreizes, tātad divas reizes dienā.

“Par zobu tīrīšanu runājot, ar ūdeni vien tomēr nepietiek. Turklāt pastas sastāvā jābūt fluorīdiem, jo tieši tie pasargā zobus no bojāšanās. Uz to, cik daudz fluorīdu satur zobu pasta, norāda cipars un speciāla mērvienība. Vēlamais fluorīdu daudzums būtu no 1000 līdz 1500 ppm.

Lai izvairītos no zobu bojāšanās, liela nozīme ir ēšanas paradumiem. Svarīgi, lai būtu konkrētas ēdienreizes – trīs vai četras reizes dienā. Turklāt nevajadzētu mieloties ēdienreižu starplaikos, tātad našķoties. Ir vērts pievērst uzmanību arī cukura patēriņam ikdienā,” uzsver speciāliste.

 

Saistītie raksti
LA.lv