Veselam
Uzturs

Kāda pārtika satur jodu?0

Foto: Shutterstock

Lasītājs jautā: “Man ir problēmas ar vairogdziedzeri – konstatēta hipotireoze. Esmu dzirdējusi, ka tad nedrīkst ēst jodu saturošu produktus, piemēram, jūraskāpostus. Mani interesē, kuri augļi un dārzeņi satur jodu.”

Ārste endokrinoloģe Una Gailiša gan teic citādi – cilvēkam, kam konstatēta hipotireoze, nav jāievēro speciāla diēta. Tieši tāpat kā visiem citiem, arī hipotireozes pacientam tiek rekomendēts lietot veselīgu un sabalansētu uzturu. “Produkti, kas satur daudz joda, piemēram, lasītājas minētie jūraskāposti, jāierobežo cilvēkiem, kuriem ir vairogdziedzera mezgli vai konstatēta pastiprināta vairogdziedzera darbība,” uzsver endokrinoloģe.

Uztura speciāliste Eva Kataja piebilst, ka augļi un dārzeņi noteikti nav tie, par ko vajadzētu satraukties. Pat ja nepieciešama diēta ar samazinātu joda daudzumu, augļus un dārzeņus drīkst iekļaut maltītēs gan svaigā, gan žāvētā veidā. Ja nepieciešams samazināt joda daudzumu uzturā, no ēdienkartes būtu jāsvītro vai jāsamazina šādu produktu daudzums: jodētais sāls, olas dzeltenums, piens un tā produkti, visi jūras produkti. Jāraugās, lai arī uztura bagātinātāji nesaturētu jodu.

Saistītie raksti
LA.lv