Veselam
Ārstēšana

Kādēļ pēc skriešanas sāp ceļgali?1

Foto: Pixabay

Lasītājs jautā: “Vakaros biju sācis skriet. Man ir nedaudz liekā svara, aptuveni 15 kilogramu, sāku skriet, lai no tiem atbrīvotos. Dzīvoju mazpilsētā, tāpēc izvēlos nomaļākas ielas. Kad divas nedēļas ik pārvakaru biju skrējis, sāka sāpēt ceļu locītavas. Ja skriešanu iesaka kā veselīgu sportu, kāpēc manas locītavas tam pretojas?”

“Skriet ir veselīgi, tomēr tā ir samērā liela slodze. Skrienot, it īpaši pa cietu segumu, ķermenis saņem triecienus, kas var nelāgi ietekmēt locītavas. Ja sen nav sportots, jāsāk ar nelieliem attālumiem. Bet vislabāk ir sagatavoties skriešanai,” iesaka traumatologs ortopēds Jānis Viļums.

Vajadzētu vispirms nostiprināt muskulatūru un ķermeni, piemēram, ar ārstniecisko vingrošanu, peldēšanu baseinā, distanču slēpošanu vai trenēties ar velotrenažieri. Šādi ķermenis pakāpeniski pieradīs pie slodzes, varbūt arī izdosies nedaudz samazināt svaru.

Ja ilgi nav skriets, ceļu locītavas var sāpēt itin drīz. Ja tam nepievērš vērību, iespējamas visai nelāgas sekas – skrimšļa bojājums, saišu hronisks iekaisums, pat tā dēvētais noguruma lūzums. Ja sāpes nepāriet, vajadzētu konsultēties ar traumatoloģijas, ortopēdijas speciālistu. Arī tad, ja ceļi vairs nesāp, slodzes vajadzētu dažādot, ne tikai skriet, bet arī citādi sportot.

Saistītie raksti
LA.lv