Veselam
Bērni

Kādi ir bērnu ieguvumi vasaras nometnēs? Uzklausām speciālistu pieredzi0

Foto – LETA

Laba un pārdomāta vasaras nometne ar sirsnīgiem vadītājiem, šķiet, ikvienam sagādā neaizmirstamus piedzīvojumus, jaunu pieredzi un draugus. Īpaši noderīgas šādas nometnes ir bez vecāku gādības palikušiem bērniem un jauniešiem, jo tās palīdz viņiem labāk iekļauties sabiedrībā.

Ko vasaras nometnes dod bērniem un sabiedrībai kopumā? Pārdomās dalās Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja, psiholoģe Jurita Smiltiņa un uzņēmuma “Premia FFL” pārstāve Inga Bajāre.

1. Bērns iegūst jaunu pieredzi, atklāj sevī jaunas prasmes un talantus;
2. Iemācās vērtīgi pavadīt brīvo laiku;
3. Iegūst jaunus draugus un labāk iepazīst pats sevi;
4. Veido atbilstošu pašvērtējumu, kas ir ļoti svarīgi turpmākiem sasniegumiem dzīvē;
5. Bērns kļūst patstāvīgāks un pārliecinātāks par sevi;
6. Pilnveido socializēšanās un komunicēšanās prasmes;
7. Izjūt piedzīvojumu un jaunatklāsmes prieku;
8. Mācās sadraudzēties un sadarboties ar vienaudžiem un pieaugušajiem;
9. Izraujas no ierastās vides;
10. Smeļas spēku nākamajam mācību gadam.

“Bērni un jaunieši, kuri kvalitatīvi pavada laiku, veidojas par suverēnām, pašapzinīgām un pasaulei atvērtām personībām, un tas ir liels ieguvums visiem mums. Jo vairāk būs laimīgu bērnu, jo harmoniskāka un veselāka būs sabiedrība kopumā,” pārliecināta ir Ilze Paleja.

SOS ciematos dzīvojošie bērni vecumā no astoņiem līdz 16 gadiem jau vairākus gadus piedalās dažādās izglītojošās un radošās vasaras nometnēs ar ziedotāju atbalstu.

Inga Bajāre informēja, ka uzņēmums “Premia FFL” trešo vasaru pēc kārtas iesaistījies labdarības akcijā, lai sarūpētu nometnes bērniem no SOS ciematiem Īslīcē un Valmierā. Šogad tajās piedalīsies 55 bērni no Īslīces un 60 bērnu – no Valmieras SOS ciemata.

Saistītie raksti

Akcijas laikā, kas sadarbībā ar TV3 norisinās no 19. maija līdz 16. jūnijam, ikviens kārumnieks, kas pērk divus “Klasika” saldējumus vienlaikus, no katra otrā saldējuma vienu centu ziedo nometnēm SOS ciematu bērniem. Akcijā saziedoto naudiņu Latvijas SOS ciematiem nogādās TV3 ētera zvaigznes.

Pērn un aizpērn kopumā ar uzņēmuma atbalstu nometnēm saziedoti vairāk nekā 10 tūkstoši eiro. “Ļoti ceram uz visu Latvijas kārumnieku atbalstu arī šogad,” sacīja SOS Bērnu ciematu asociācijas vadītāja.

 

LA.lv