Veselam
Dzīvesveids

Kāpēc neder dārgs krēms0

Foto: Shutterstock

Lasītāja jautā: “Nesen nopirku jaunu pretgrumbu krēmu, diezgan dārgu. Pāris dienu āda izskatījās labi, bet tad sāka parādīties sausi, niezoši plankumi. Kā rīkoties, vai pārtraukt to lietot?”

 

“Niezes simptomi liecina par to, ka jūsu sejas āda ir jutīga jeb reaktīva, tātad reaģē daudz jutīgāk uz apkārtējās vides kairinātājiem, kas šajā gadījumā ir jaunā krēma lietošana,” skaidro ārste dermatoloģe Evita Jakušonoka.

Ja cilvēkam ir jutīga āda ar sliktu panesību, ādas virskārtā ir traucēta tās aizsargfunkcija. Šā iemesla dēļ āda dehidratējas, kļūst sausa, tātad palielinās kairinošo faktoru iespēja iekļūt ādā.

Jāatceras arī, ka jutīgas ādas stāvoklis var mainīties atkarībā no sezonas, dzīvesveida un ikdienas paradumiem. Galvenais princips šādas ādas tīrīšanā ir normālas pH barjeras atjaunošana. Līdz ar to sejas tīrīšanai piemēroti neitrāli un/vai viegli skābi līdzekļi, kas palīdz atjaunot šo pH barjeru.

Vai turpināt lietot jauno krēmu?

Jāpārtrauc to lietot un jāizvēlas individuāli piemērots ādas kopšanas līdzeklis, kas neizraisa apsārtumu, niezi, sausus izsitumus un citas nepatīkamas izpausmes.
Saistītie raksti

Turpmāk, pirms iegādājaties ikdienas sejas krēmu, losjonu vai sejas masku, pārliecinieties, vai šie līdzekļi tiešām atbilst jūsu sejas tipam, jo arī nepareiza ādas kopšana var izraisīt ādas jutību.

Ziemas laikā vajadzētu izvēlēties krēmu, emulsiju, micerālo ūdeni vai mazgāšanas gelu sensitīvai, reaktīvai ādai.

Jāatceras, ka āda jāsargā arī no ultravioleto staru pārmērīgas iedarbības, jo tas var izraisīt papildu kairinājumu, tāpēc jāņem talkā aizsargkosmētika pret sauli (ar SPF 50).

 

LA.lv