Veselam
Dzīvesveids

Kāpēc padusēs ir tauku krokas un kā no tām atbrīvoties 16

Foto – Shutterstock

“Esmu smalkas miesasbūves, tomēr manu, ka padušu rajonā ir tauciņi, kas izspiežas, uzvelkot ciešāku topiņu. Kā iespējams no tiem atbrīvoties? Vai ir kādi efektīvi vingrojumi šai zonai? Kāpēc tur vispār rodas tauku krokas?”

“Krūšu zonā un tajā pašā sektorā mugurpusē atbrīvoties no liekajiem tauciņiem iespējams, vienīgi zaudējot ķermeņa masu kopumā. Tas nozīmē, ka jātrenē viss ķermenis, lielāku uzmanību pievēršot vingrojumiem, kas paredzēti krūšu, muguras augšpuses un plecu aizmugurējās zonas stiprināšanai,” paskaidro fitnesa trenere Sintija Katkeviča. Izpildot vingrojumus šīm zonām un papildus veicot kardioslodzi tauku dedzināšanai, iespējams uzlabot ķermeņa tonusu, reljefu un padušu zonu padarīt vizuāli pievilcīgāku. Veicot konkrētus vingrojumus, uzkrātais tauku slānis mazinās.

“Konkrētajā gadījumā lasītājai varētu būt tā sauktais skinny fat auguma tips. Tas nozīmē, ka ķermenis ir slaids, bez liekā svara, bet nav pietiekami vingrs un trenēts. Palīdzēt var, piemēram, standarta vingrojums – atspiedieni no zemes jeb pushup (no angļu val.). Vēlams to izpildīt katru dienu, piemēram, kā rītarosmi. Ja vingrojums ir par grūtu, to var veikt, ar ceļiem atbalstoties pret zemi. Der arī visi vingrojumi planka pozīcijā – gan ar taisnām, gan elkoņos saliektām rokām. Pie vēlamajiem rezultātiem palīdzēs tikt kombinētā slodze – spēka vingrojumi dziļajai muskulatūrai un aerobie treniņi. Tā efektīvāk palīdzēs mazināt tauku procentu ķermenī. Ievērojot pareizu uzturu, vingrojot vismaz 3–4 reizes nedēļā, rezultātus vajadzētu manīt jau aptuveni mēneša laikā.

Populārākās sieviešu problēmzonas ir vēders, gurni un augšdelmi, konkrēti tricepsa zona. Tauki mēdz uzkrāties galvenokārt nesabalansēta uztura, kā arī alkohola dēļ. Alkohols organismā aiztur ūdeni un papildus veicina celulīta rašanos. Gadās, ka cilvēks ēd samērā maz un ir bez redzama liekā svara, tomēr tauku procents organismā ir augsts. To veicina mazkustīgs, sēdošs dzīvesveids, pārvietošanās automašīnā.”

 

LA.lv