Veselam
Sekss

Kāpēc precētas sievietes atsakās no seksa?0

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Pāra seksuālā dzīve var pasliktināties dažādu iemeslu dēļ. Lapas psychologies.ru lasītāja stāsta par situācijām, kad viņas draudzenes atteicās no intīmām attiecībām. Savukārt geštaltterapeite Nataļja Arcibaševa dalās pārdomās, kāpēc pāru vēlmes vairs nesakrīt un kā par to atbildīgi ir abi partneri.

“Mēs ar draudzenēm devāmies kopīgā ceļojumā. Kad vakarā atklāti parunājām, izrādījās, ka draudzenes vieno kāds fakts – viņas ir gandrīz zaudējušas seksuālo tieksmi pret partneriem. Iemesli tam ir acīmredzami.

Vīri pārtrauca ieklausīties un interesēties par viņu dzīvi
Sievietes sūdzas, ka viņu ģimenes dzīve sāka līdzināties uzvilktam mehānismam, kurā no viņām galvenokārt tiek gaidīti mājsaimniecības darbi. Daudzas atzīstas, ka partneri pat pārstāja teikt paldies par vakariņām, uzskatot tās par ko pašsaprotamu, nemaz nerunājot par to, ka painteresētos par mīļotās jūtām un pārdzīvojumiem.

Foto: Shutterstock

“Vakaros mēs apspriežam tikai rītdienas darbu plānu: kurš ņem bērnus no bērnudārza un skolas, ved tos uz pulciņiem un pērk pārtiku,” viņas saka.

Viņas apprecējās ar mūžīgajiem zēniem, kuri nekļuva par vīriešiem
Daudzi vīri brīvo laiku labprātāk pavada savam priekam: ar draugiem, futbola stadionā, braucienos uz autosacīkstēm vai makšķerējot. Sievietes paliek vienatnē ar bērniem. Pat ja vīri formāli atrodas mājās, viņi parasti sēž pie televizora vai datora.

Visi fiziskie kontakti saistīti tikai ar seksu
Šie pāri nekad nestaigā, rokās sadevušies, neapskauj viens otru. Vīri savas sievas neskūpsta tāpat vien, nevis kā priekšspēli. Fizisku uzmanību viņas saņem tikai tad, kad partneris vēlas seksuālās attiecības.

“Vīrieši apvainojas, ka sievietes atsakās no tuvības, uzskatot, ka tā ir manipulācija.

Tā vietā viņiem vajadzētu aizdomāties, ka tuvība ir vajadzīga ne tikai gultā,” draudzenes saka. Patiešām, sievietei ir svarīgi justies mīlētai un gaidītai, izjust sava vīrieša atbalstu un uzmanību ne tikai tajos brīžos, kad viņš vēlas seksu.”

Ja attiecībās zuduši maigums un uzticēšanās, fiziskais kontakts ar partneri var kļūt nepatīkams

Komentē geštaltterapeite Nataļja Arcibaševa.

Visos šajos stāstos viegli pamanīt akmeņu sviešanu vīriešu lauciņā. Es nevēlos vainot ne sievietes, ne vīriešus, bet es iesaku padomāt par atbildību. Kaut vai pretenziju saraksts. Kā jūs nonācāt pie tā, ka visi mājas darbi jāveic sievietei? Saprotams, ka vīrietis negrib tos darīt, bet kāpēc sieviete no paša sākuma visu dara pati, neprot lūgt palīdzību un uzstāt uz savu? Vīru neinteresē tavas jūtas un pārdzīvojumi? Vai tevi pašu tie interesē? Vai ieklausies sevī, vai mīli sevi?

Foto: Shutterstock

Princips ir tāds: vai nu mēs kopā strādājam pie attiecībām, vai arī esam naidā, vainojam viens otru, konkurējam un izvairāmies no atbildības, tas ir, iznīcinām to, ko sākām veidot. Sievietes atteikšanās no seksa bieži vien ir kluss palīgā sauciens, stāsts par uzkrātiem aizvainojumiem un pārpratumiem. Bet no savstarpējas atbildības viedokļa tā ir infantila atteikšanās no rūpēm par sevi un attiecību attīstības.

Partneris neprot lasīt domas un nevar izsekot līdzi izmaiņām, kas ar tevi notiek. Klusējot par savām vajadzībām, tu vienkārši nedod viņam iespēju rīkoties tavā labā. Ja tu pati neuzņemies šo atbildību – rūpes par sevi – tu satraucies. Un kāds ir visizplatītākais destruktīvais trauksmes mazināšanas veids? Centieni visu kontrolēt. Tu automātiski virzi vīrieti no līdzvērtīga partnera stāvokļa ģimenē uz bērna stāvokli.

Saistītie raksti

Varētu domāt – un kāds tur sakaras ar seksu? Viss ir vienkārši: seksuālas attiecības var būt starp vīrieti un sievieti, bet starp māti un dēlu tās ir tabu. Diezgan bieži tās izbeidzas, norādot uz aprakstītai līdzīgu nelīdzsvarotību.

Turklāt sievietes seksualitāte veidota tā, ka, ja attiecībās zuduši maigums un uzticēšanās, fiziskais kontakts ar partneri var kļūt nepatīkams. Tā nav partnera sodīšana, bet sena evolūcijas mehānisma darbs. Neļaujot partnerim tevi izprast, tu roc bedri jūsu seksuālajai harmonijai. Tāpēc ir svarīgi komunicēt, aprunāties, vienoties, piedāvāt un lūgt palīdzību, risināt konfliktus. Ideālais variants – iedibināt tradīciju neiet gulēt, kamēr nav izrunāti visi uzkrātie aizvainojumi, un esat salabuši.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
12 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
44 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Salāks atvaira 34 metienus, “Dinamo” uzvar Skudras trenētos “traktoristus”
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
1 stunda