Veselam
Ārstēšana

Kāpēc zāles vairs nevar saņemt pie ārsta, bet tikai aptiekā?3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pixabay

Kāpēc pirmās nepieciešamības zāles cilvēki laukos vairs nevar dabūt pie sava ģimenes ārsta? Agrāk, piemēram, antibiotikas varēja saņemt turpat pie daktera, nekur ar recepti nebija jāiet un jāmeklē.

Laukos jau aptiekas nav tik tuvu, turklāt dažiem pensionāriem arī grūti pārvietoties.

Ko lai dara, ja nav neviena tuvumā, kam varētu palūgt atvest zāles? jautā Alma no Salas pagasta.

Veselības inspekcijas Farmācijas departamenta Zāļu kontroles nodaļas inspektore Ilze Grabovska skaidro, ka zāļu izplatīšana Latvijā ir atļauta tikai tad, ja saņemta speciāla atļauja (licence) šādam uzņēmējdarbības veidam.

Ambulatorajai ārstniecībai nepieciešamās zāles pacienti var iegādāties licencētās aptiekās, kas ir viens no zāļu legālās aprites ķēdes posmiem, kurā nonāk tikai kvalitatīvas zāles no licencēta piegādātāja un licencētas ražotnes.

Zāļu izplatīšana ārsta kabinetā Latvijā tātad nav atļauta. Arī recepšu zāles var iegādāties aptiekās, nevis ģimenes ārstu kabinetos.

Veselības inspekcijas darbinieki atgādina, ka iedzīvotājs elektroniskā valsts veselības aprūpes informācijas sistēmā (e-veselība) var deleģēt arī citu cilvēku e-recepšu zāļu iegādei, piemēram, kaimiņu, draugu.

Tātad e-receptes zāles var iegādāties gan pats pacients, gan cilvēks, kam uzticēta zāļu iegāde (aptiekā uzrādot tikai personu apliecinošu dokumentu un nosaucot pacienta vārdu, uzvārdu).
Saistītie raksti

Ja seniors neprot rīkoties ar datoru un internetu, viņam ir iespēja atļaut piekļuvi viņa informācijai, vēršoties ar iesniegumu Nacionālajā veselības dienestā – klātienē vai sūtot pa pastu (ar pilnvaru, ko apliecinājis notārs).

Nacionālais veselības dienests atrodas Cēsu ielā 31, 3. korp., Rīgā, LV-1012; e-pasts: [email protected]; tālr. 67043700. Turklāt jebkurā brīdī var mainīt vai atcelt šādu deleģējumu.

LA.lv