Veselam
Bērni

Karjeras nedēļā vidusskolēni apgūs karjeras vadības prasmes, tiksies ar pazīstamiem cilvēkiem0


Ints Teterovskis
Ints Teterovskis
Foto – Zane Bitere/LETA

No 8. līdz 12. oktobrim 47 pilsētās un novados notiks Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Tās laikā Latvijas lielākajās vidusskolās notiks diskusijas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī skolu jauniešus apciemos improvizācijas aktieru “K” komanda un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar virtuālās realitātes palīdzību.

“Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicinās devīze “Tavs karjeras skrejceļš!”. Vēlamies aicināt skolēnus palūkoties uz nākotnes karjeru no cita skatupunkta – sākumā rūpīgi izzināt savu personību, prasmes, intereses un iespējas, pēc tam meklēt savu sapņu profesiju. Tas ļaus prasmīgi un mērķtiecīgi pašiem vadīt savu tālākās izglītības un profesijas izvēli,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās Rīgā, Rēzeknē, Bauskā, Cēsīs un Liepājā notiks diskusijas ar vidusskolēniem, kur par savu karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm stāstīs Latvijā populāri dažādu profesiju pārstāvji. Viņu vidū ir uzņēmēja un izdevniecības “Žurnāls Santa” līdzīpašniece Santa Anča, diriģents Ints Teterovskis, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ģirts Liuziniks, pasākumu organizatore un uzņēmēja Sindija Vilde, polārpētnieks Māris Krievāns un citi. Profesiju dueli Latvijas skolās vadīs aktīvists un fitnesa treneris Dinārs Zāģers.

Saistītie raksti

Savukārt pie pamatskolas vecuma audzēkņiem Rīgā, Aizputē, Zirņu pagastā, Saldū, Smiltenē, Blomē, Gulbenē, Riebiņos, Līvānos, Valkā, Naukšēnos, Rūjienā un Baldonē dosies Karjeras autobuss, kurā improvizācijas aktieru „K” komandas vadībā jaunieši izspēlēs izglītojošas profesiju šarādes. Skolēni varēs piedalīties Karjeras spēlē un diskutēt, kādas prasmes un spējas nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. Jauniešiem būs iespēja izmēģināt arī virtuālas realitātes spēli “Tavs karjeras skrejceļš”, kas ļaus iepazīt dažādas profesijas un to pazīstamākos pārstāvjus Latvijā.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Eksperte: Vājredzību var veiksmīgi koriģēt ar dažādiem palīglīdzekļiem
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Neļaut emocijām kontrolēt šķīvja saturu
21 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Piecas biežāk pieļautās kļūdas lūpu kopšanai rudenī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Izsola nacionālos dārgumus. “Ordeņa izcelsme joprojām ir mīkla. Versijas ir dažādas.”
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Vērienīga kratīšana Rīgas Centrāltirgū: aizturēti pārdevēji, apsargi
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Gaidāma aukstākā diena kopš gada sākuma
2 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Tukšvārdības cena
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Atrada bezsamaņā, bet glābt neizdevās: traģisks notikums Ventspilī
59 minūtes