Veselam
Bērni

Kas izraisījis niezošās pumpas bērnam?0

Foto – Shutterstock

“Manam dēliņam pēkšņi uz visa ķermeņa uzmetās pumpas, kas stipri niezēja. Tiklīdz vienā vietā izzuda, uzreiz parādījās citur. Izskatījās kā blusu vai blakšu sakosts, taču mājās nekādu insektu nav. Daktere sacīja, ka ar pumpu vīrusu slimojot arī pieaugušie, esot ļoti lipīgs. Gribēju uzzināt, kas tā par kaiti un kā no tās izsargāties.”

Atbild pediatre, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre: “Neredzot pašu puisēnu, precīzi atbildēt grūti. Pēkšņi parādījušos ādas izsitumu iemesli bērniem ir infekcijas slimības, alerģijas un insektu kodumi. Jāpievērš uzmanība šādām pazīmēm:

  • kāds ir bērna vispārējais stāvoklis – vai ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, viņš ir saguris un mazāk ēd;
  • kur uz ķermeņa lokalizējas izsitumi;
  • vai izsitumi progresē vai izzūd;
  • vai pēdējās dienās kaut kas mainījies bērna ēdienkartē.
Saistītie raksti

Ādas izsitumi raksturīgi daudzām infekcijām, taču vajadzētu būt vēl kādām slimības pazīmēm, visbiežāk paaugstinātai temperatūrai. Iespējama arī angīna, vēdera izejas pārmaiņas, klepus vai iesnas, apsārtušas acis, sāpes locītavās. Visbiežāk ādas izsitumi raksturīgi infekcijām, ko izraisa enterovīrusi, Epšteina-Barra vīruss, adenovīrusi, parvovīrusi un herpesvīrusi. Neskaidru izpausmju gadījumā noteikti jākonsultējas ar ārstu.

Visiedarbīgākais aizsarglīdzeklis pret iespējamu inficēšanos ar vīrusu infekcijām ir roku mazgāšana. Svarīgi stiprināt bērna imunitāti, rūpējoties par viņa pilnvērtīgu uzturu, pietiekami ilgu laiku svaigā gaisā un pienācīgu miegu nakts stundās. Ieteicams kopā ar ģimenes ārstu apspriest, vai ziemas mēnešos papildus nepieciešams uzņemt vitamīnus un minerālvielas.”

 

 

LA.lv