Veselam
Uzturs

Kas veselīgs… sliekās, ja reiz no tām taisa ledenes ar proteīnu 0

Foto: Shutterstock

Lasītājs jautā: “Redzēju izstādē Riga Food 2018 ledenes ar slieku proteīnu. Vai tiešām esam tik tālu nonākuši, ka ēdīsim sliekas? Vai tās patiesi ir veselīgas?”

 

“Projektā Jauni olbaltumvielu avoti pārtikai Latvijā pētām visu ciklu no izejvielas (sliekām) līdz slieku pārstrādes tehnoloģijai un reāliem pārtikā lietojamiem produktiem – cilvēkam drošiem un baudāmiem,” stāsta Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes vadošā pētniece Ilga Gedrovica.

Viņa gan paskaidro, ka ledenes, ko cilvēki varēja nobaudīt izstādes laikā, bija gluži parastas karameles, kurās iekausētas liofilizētas jeb aukstumā kaltētas sliekas.

“Ar šo savdabīgo konfekšu starpniecību vēlējos piesaistīt uzmanību pasaules aktuālajām problēmām: tiek prognozēts, ka nākotnē trūks olbaltumvielām bagātu produktu, tādēļ jāmeklē jauni avoti. Viena no sastāvdaļām varētu būt netradicionālas izcelsmes olbaltumvielu avoti, piemēram, kaltētas sliekas. Tās, samaļot pulverī, iespējams pievienot dažādiem pārtikas produktiem: miltu izstrādājumiem, dzērieniem, saldumiem un citiem, tā paaugstinot olbaltumvielu saturu tajos.

Saistītie raksti

Mana pētījuma rezultātu – kaltētas sliekas – ēdienos izmanto arī jaunajā latviešu spēlflmā Vecā dārza noslēpumi, kas uz kinoekrāniem nonāks šā gada nogalē. Arī ar šīs filmas starpniecību es vēlos atraktīvā veidā uzrunāt cilvēkus būt atsaucīgiem inovācijām. Gribu parādīt, ka Latvijā notiek šāds unikāls pētījums.”

Atbildot par jaunā produkta veselīgumu, zinātniece piedāvā salīdzinājumu ar citiem tradicionālajiem olbaltumvielu avotiem:

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kam uzticēs valdības veidošanu? Prezidents šorīt ticies ar Gobzemu un Pabriku
32 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus 2
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
VID vadītāja amatam virza bijušo KP vadītāju Ievu Jaunzemi
17 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
Mūžībā aizgājis pazīstamais režisors Eimunts Nekrošus
23 minūtes