Veselam
Dzīvesveids

Kauli un āda jeb kā pieņemties svarā?6


Foto – fotolia.com
Foto – fotolia.com
Foto – fotolia.com

“Esmu pagara auguma un ļoti tieva. Gribu pieņemties svarā, varu ēst visu un daudz, bet labumā neiet. Iesakiet kaut ko!”
 Dace T. Ogrē

Klīnikas “Premium Medical” uztura speciāliste Inga Pūce iesaka vispirms apmeklēt endokrinologu. Ārsts varētu nozīmēt analīzes, lai noteiktu vairogdziedzera darbību.

Vienlaikus jāgādā par veselīgu fizisku slodzi. Jā, kārniem cilvēkiem ieteicams nevis gulšņāt, cerot, ka tauku kārta augs biezāka, bet gan sportot, jo fiziskās aktivitātes uzlabo apetīti un palīdz izvadīt no organisma dažādus sārņus, kas arī var būt pārtikas uzsūkšanās traucējumu iemesls.

I. Pūce iesaka uzturā lietot pietiekamu daudzumu dabīgu proteīnu. Īpaši vērtīgas ir liesas zivis, gaļa, biezpiens un olas stundas laikā pēc fiziskās slodzes, lai pabarotu muskuļus.

Lai panāktu vēl pamanāmākus rezultātus, ir jāapbruņojas ar pacietību un vismaz 3 – 6 mēnešus jāapmeklē sporta zāle, jo sievietēm ir niecīgs testosterona līmenis, kas atbild arī par muskuļa masu.

Būtiski, lai slodze būtu dienas pirmajā pusē, jo vakara aktivitātes organismā rada skābu vidi, lai gan tai šajā laikā jābūt vairāk sārmainai.

Neliels svars un grūtības to palielināt var liecināt arī par ēdiena uzsūkšanās traucējumiem, ko bieži izraisa nepietiekama gremošanas fermentu izdalīšanās, kas īpaši vērojama vakara stundās. Tāpēc nopietnākās maltītes vienmēr ieturiet līdz plkst. 15. Vēlākās aiziet kā caurā maisā…

Noteikti katru dienu būtu jāapēd vismaz 500 g dārzeņu un 200 g augļu un jāizdzer vismaz viens litrs tīra ūdens. Svarīgi samazināt saldumu lietošanu līdz minimumam, jo tie ļoti piesārņo organismu, bloķējot dažādas norises. Tādēļ var izmēģināt arī tā sauktās attīrīšanas procedūras.

Protams, ļoti liela nozīme ir arī prāta pasaulei, tādēļ ieteicams biežāk pozitīvi domāt. Ne jau velti apgalvo, ka 90 % gadījumu veselības novirzes sākas galvā…

LA.lv
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Sievietes spēks! 6 latvietes, no kurām mācīties un iedvesmoties
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
11 introvertu bērnu priekšrocības
2 dienas
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Instagram nostājas pret diētām un plastiskajām operācijām
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
6 stundas