Veselam
Ārstēšana

Ko darīt ar ūsiņām un spalvām sievietei. Depilācijas krēmiem – nē0

Foto: Shutterstock

Lasītāja jautā: “Man pēdējos gados sākušas parādīties ūsiņas – patumši matiņi uz augšlūpas. Izskatās visai neglīti, vīrišķīgi. Aug arī spalvas dažās dzimumzīmēs kakla rajonā, tās uzmanīgi nogriežu. Kādas ir pareizākās metodes visa tā likvidēšanai? Baidos kaitēt savai veselībai un izskatam, kaut ko izdarīt nepareizi.”

 

“Ar gadiem organismā nemitīgi mainās bioloģiskie procesi un svārstās hormoni. Palielinoties vīrišķajam hormonam organismā, var parādīties pastiprināts apmatojums dažādās ķermeņa vietās, arī uz virslūpas. Tas ir normāli un vērojams visai bieži, īpaši, kad ir lielākas hormonu svārstības, piemēram, menopauzes vai grūtniecības laikā. Apmatojuma daudzumu un augšanas vietu var ietekmēt arī ģenētiskais faktors,” skaidro skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā Zane Paidere.

Pastiprināto apmatojumu var likvidēt dažādos veidos, piemēram, doties pie kvalificēta skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā vai kosmētiķa, lai veiktu virslūpas vaksāciju. Izvēloties šo metodi, jāņem vērā, ka divas dienas pirms un divas pēc procedūras nedrīkst atrasties tiešos saules staros (sauļoties), kā arī jāizmanto aizsargkrēms ar indeksu SPF30, lai nerastos pigmentācijas plankumi. Procedūras efekts saglabājas 3–4 nedēļas.

Ja šis veids šķiet sāpīgs un neefektīvs, var veikt lāzerepilāciju, kas ir daudz dārgāka. Šī procedūra noteikti jāuztic kvalificētam speciālistam medicīnas iestādē.

Lāzerprocedūrā ar intensīvu gaismas staru izdedzina mata sīpoliņu. Pēc trim korekcijas reizēm apmatojums var pilnībā izzust.
Saistītie raksti

Speciāliste neiesaka regulāri izmantot depilācijas krēmus, kas matiņus ķīmiski saēd. Tas drīkstētu būt tikai vienreizējs pasākums, ja neatliekami jāatbrīvojas no liekā apmatojuma. Zane Paidere uzsver – jābūt uzmanīgam arī ar dzimumzīmēm, kur aug matiņi. Tos nekādā gadījumā nedrīkst izraustīt, jo tā tiek traumēts dzimumzīmes saturs un ar laiku var veidoties ļaundabīgas sekas, piemēram, ādas audzējs. Šos matiņus drīkst uzmanīgi apgriezt.

Ir iespējams likvidēt arī pašu dzimumzīmi – to dara ar lāzeru vai kriodestrukcijas metodi. Labāko veidu parasti nosaka speciālists atkarībā no dzimumzīmes atrašanās vietas un dziļuma.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik labi tu proti ”lasīt” cilvēkus?
1 diena
ZE
Zane Eniņa
Veselam
Lai ēdiens nekļūst par baktēriju bumbu
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Tests: Kā tiec galā ar dzīves grūtībām?
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Meklēsim “Latvijas lepnumu” kopā!
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sākumā gaidāms sauss un saulains, tad laiks pamainīsies. Prognoze jaunajai nedēļai
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļdošanu Jūrmalas mēra vēlēšanās notiesātais Milušs no Latvijas esot aizmucis kravas auto slēpnī
12 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?
2 stundas
LE
LETA
Sports
Samoilovs uzvaras svin bez šampanieša – šobrīd nedrīkst
1 stunda