Veselam
Ārstēšana

Ko internetā meklē slimnīcas mājaslapas apmeklētāji0

Foto – Shutterstock

Veicot valsts lielākās daudzprofilu ārstniecības iestādes – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mājas lapas lietotāju paradumu analīzi, dati par šā gada pirmo pusgadu uzrāda, ka starp biežāk apmeklētajām lapas vietnēm ir sadaļa par infekciju slimībām – to pazīmēm, inficēšanās riskiem un ārstēšanu.

Šai sadaļai ir nemainīgi augsts apmeklējumu skaits un tā ir visaktuālākā informatīvi izglītojošā sadaļa slimnīcas mājas lapā, vēl vairāk lietotājus šajā periodā interesējusi informācija par pieejamiem ārstniecības pakalpojumiem, kontaktinformācija un iespēja saņemt valsts apmaksātus ambulatoros pakalpojumus.

Pētot populārās sadaļas auditorijas atrašanās vietu, statiska uzrāda, ka vairums lietotāju bija no Latvijas, kam seko Lielbritānija, Amerikas Savienotās Valstis, Vācija, Īrija un Norvēģija – valstis, uz kurām dažādu iemeslu dēļ ir izceļojuši daudzi Latvijas iedzīvotāji. Tāpat šo informāciju bija meklējuši cilvēki no Ēģiptes, Dienvidāfrikas, Kenijas, Indijas, Indonēzijas, Vjetnamas, Bangladešas un citām eksotiskām pasaules valstīm, kas varētu liecināt, ka tūristiem no Latvijas ir nācies saskarties ar kādu no konkrētam reģionam raksturīgām infekcijas slimībām vai to simptomiem.

Rīgas Austrumu slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs infektologs Māris Liepiņš aicina cilvēkus pirms aizbraukšanas ievērot vienkāršus preventīvus pasākumus: „Lai brauciens izdotos patīkams ar pozitīvām atmiņām, pirms došanās ceļā, īpaši uz tālākām valstīm, iepriekš vajadzētu iepazīties ar aktuālo informāciju par infekcijas slimībām, kuras ir sastopamas ceļojuma mērķa valstī, vai maršrutā uz to. Šī informācija ir plaši pieejama internetā. Tomēr ir arī pamata lietas, kas katram būtu jāievēro – tā ir epidemioloģiskai situācijai atbilstoša savlaicīgi veikta vakcinācija, savlaicīgi uzsākta profilaktiska medikamentoza terapija, piemēram, lai izsargātos no malārijas, pasākumi, lai izvairītos no dažādu kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, pārtikas un ūdens kvalitāte un elementāra personiskā higiēna.”

Saistītie raksti

Tos, kuri savam ceļojuma maršrutam izvēlas Latviju, infektologs aicina atcerēties, ka vasaras sezonā pie mums bieži ir sastopamas ērces, kuras pārnēsā ērču encefalīta vīrusu un Laimas boreliozi. Pret ērču encefalītu ir pieejama efektīva vakcinācija.

No janvāra sākuma līdz maija beigām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas interneta mājas lapas skatījumu skaits sasniedzis 1,5milj. Salīdzinoši pagājušajā gadā šajā periodā tie bija 900 000. Divkārši pieaudzis arī unikālo lietotāju skaits – no 182 000 pērn līdz 374 000 šogad.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas