Veselam
Dzīvesveids

Sāpēja galva, nejutos labi. Ko nepareizi izdarīju pirtī?0

Foto: Shutterstock

Man uzdāvināja dāvanu karti pirts apmeklējumam. Neesmu liela pirtī gājēja, bet vispār man patīk. Pavadījām pirtī kādas četras stundas, taču pēc tam man ļoti sāpēja galva, nejutos pārāk labi. Gāju dzesēties arī dīķī.

Varbūt to nevajadzēja darīt? Man nereti mēdz būt augsts asinsspiediens, varbūt nelāgā pašsajūta saistīta ar to?

Ārsts Jānis Ozols uzsver – jāņem vērā, ka būšana pirtī ir ļoti individuāls process, vienmēr jārespektē savas sajūtas.

Jāzina, ka fiziskās spējas pirtī mazinās, tāpēc visu laiku jāseko pašsajūtai – ja sajūt kādu diskomfortu, uzreiz jāiet ārā no pērtuves.

Jāietinas dvielī vai halātā, lai ķermenis strauji neatdziest, un mierīgi jāatpūšas. Jāpamet karstā pērtuve arī tad, ja piepeši kļūst grūti elpot, ir tā kā smagi. Ja mēdz būt augsts asinsspiediens, jāsildās uzmanīgi, pavisam pakāpeniski.

Ar pārāk ilgu pirts procedūru nevajadzētu aizrauties. Optimālais laiks ir 2–3 stundas. Ja pēc pirts sāp galva, iespējams, organisma reakcija bijusi pārāk stresaina. Visbiežāk tā gadās, ja pārāk strauji karsējas un nepareizi atdzesējas.

Aukstā ūdenī vajag iegremdēties, lai pazeminātu, izlīdzinātu temperatūru, tātad nav vēlams atstāt ārā galvu – tas var radīt papildu slodzi organismam.

Saistītie raksti
Vispirms iekāpj ūdenī un pastāv, pēc tam iegremdējas ar visu galvu.

Aukstumā var palikt mierā vismaz 15–20 sekundes, pat pusminūti. Jāņem vērā, ka šajā laikā bremzējas organisma reakcijas, arī vielmaiņas aktivitāte, asins kopējā plūsma, pazeminās asinsspiediens.

LA.lv