Veselam
Ārstēšana

Kāpēc tik daudz jāpiemaksā par kompensējamām zālēm?3


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

“Ģimenes ārsts man izrak­stījis “Prestarium” 5 mg ar 75% atlaidi. Kāpēc aptiekā man par to vēl jāpiemaksā 7,85 eiro? Ja zāles jālieto divas reizes dienā, par tām mēnesī piemaksāju 15 eiro. Vedeklai ir veselības apdrošināšanas polise, kas sedz tikai 50% no zāļu cenas, bet viņai jāpiemaksā mazāk. Kāpēc tā?” Inese Vērdiņa Valmierā

Atbild Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Evija Štālberga: “Kompensējamo zāļu sarak­sta zāles valsts apmaksā 100%, 75% un 50% apmērā atkarībā no saslimšanas diagnozes. Minētajā apmērā kompensē lētākās zāles ar vienādu iedarbību.

Ja pacientam ir izvēlētas dārgākas zāles, starpība starp lētākajām un dārgākām zālēm jāsedz viņam pašam. Ja izvēlētas kādas no dārgākajām vienādas iedarbības zālēm, pat 100% kompensācijas gadījumā pacientam jāpiemaksā 0,71 eiro par katru recepti (šis maksājums nav jāveic par receptēm, kas izrakstītas bērniem līdz 18 gadu vecumam, ja zāļu aptiekas cena ir līdz 4,27 eiro, kā arī trūcīgajām personām).

Aktīvā viela lētākajām un dārgākām vienādas iedarbības zālēm, kas paredzētas konkrētas slimības ārstēšanai, ir viena un tā pati. Tieši aktīvā viela ir tā, kas ārstē slimību.

Saistītie raksti

Kompensējamo zāļu sarakstā ir iekļauti dažādi zāļu “Prestarium” 5 mg veidi. Atšķirīgi ir iepakojuma lielumi, tablešu veids (apvalkotas tabletes, mutē šķīstošās), kā arī pieejamas kombinētas zāles. Sarakstā ir arī citi medikamenti, kuros ir tā pati aktīvā viela. Ņemot vērā to, ka 75% apmērā tiek kompensētas lētākās zāles no zālēm ar vienādu iedarbību, paciente var pārrunāt ar ārstējošo ārstu iespēju lietot lētākās vienādas iedarbības zāles.

Informāciju par lētāko medikamentu atbilstoši noteiktajai diagnozei iespējams saņemt pie ārstējošā ārsta un farmaceita. Kompensējamo zāļu saraksts pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kompensējamie medikamenti”.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Mediķu arodbiedrība: Valdības rīcība ir bezatbildīga, neprofesionāla un zināmā mērā noziedzīga
18 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Latvijas slimnīcās no jauna tiks mērīta “vidējā temperatūra”
18 stundas
AK
Aiva Kalve
Veselam
Sirdsklauves un reibonis. Kā novērst pēkšņu hipoglikēmiju?
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
12 stundas