Veselam
Psiholoģija

Krenberga: Pēc atteikumiem vīriešiem, esmu zaudējusi karjeras piedāvājumus0

Personiskā arhīva foto

Jaunajā žurnāla “Mājas Viesis” numurā – intervija ar flautisti Ditu Krenbergu. Fragments 8. marta noskaņās.

Kā vērtē, ka mūsdienās atkal kā padomju laikos svin Starptautisko sieviešu dienu?

Tuvāka pēc sajūtām man ir Mātes diena. Tomēr sievietēm, kurām kaut kādu iemeslu dēļ nav bērnu, tas nav priecīgs notikums, tāpēc sieviešu diena ir laba. Vīrieši lieku reizi var apliecināt, cik mēs esam brīnišķīgas, daiļas, neatkārtojamas, mīlamas, un uzdāvināt ziedus. daudziem tas asociējas ar padomju laiku, taču līdzīgi pie mums ar svešu kultūru ienākusi arī Valentīndiena un Helovīns.

Vīriešu uzmanības apliecinājumi var būt arī pārspīlēti un aizskaroši. Vai tavā mākslinieces karjerā bijuši tādi gadījumi, pret kuriem tagad vēršas “MeToo” akcija?

Man ir bijušas daudz slidenas situācijas. Ārzemēs vairākkārtīgi saņēmu piedāvājumus, kas tika izteikti korektā formā, taču ar nepārprotamu mērķi. Mājieniem neļāvos, tāpēc profesionālā ziņā pazaudēju vienu otru piedāvājumu un straujākas karjeras iespējas, jo pēc atteikuma labi sākusies sadarbība ātri vien beidzās. Viss ir sievietes rokās. Un tā ir realitāte, ka karjeru viena daļa taisa ar šāda veida sakariem.

Pēdējā laikā visbiežāk dodies uz Norvēģiju – bez personīgiem jautājumiem neiztiksim, turklāt par to tīmeklī ir krustu šķērsu aprakstīts.

Nu jau gandrīz četrus gadus manā privātajā dzīvē ir draugs Norvēģijā. Reizi mēnesī vai pusotrā tur sanāk būt. Viegli tas nav, rutīna mums nedraud. Grūtums ir tajā, ka stiprais plecs pietrūkst ikdienā. Arī atšķirtības periodos man ir ļoti svarīga emocionālā saikne un morālais atbalsts. Tas mani spārno, tad es varu lielas lietas izdarīt.

 

Ditas Krenbergas tuvākā laika koncerti

10. martā 

Ērika Ešenvalda “Vulkānu simfonijas” pirmatskaņojumā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

12. aprīlī

trio sastāvā ar čellisti Ingu Sunepu, piaistu Juri Žvikovu koncertā “Tu saki?” Aloja.

 

 

Pilnu interviju ar Ditu Krenbergu lasiet jaunākajā žurnāla “Mājas Viesis” numurā vai tā elektroniskajā versijā.

 

LA.lv