Veselam
Ārstēšana

Kur saņemt palīdzību traumas vai pēkšņas saslimšanas gadījumā0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Traumu vai pēkšņas saslimšanas gadījumā bērni un pieaugušie palīdzību var saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

 

• Gadījumos, kad apdraudēta veselība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Pirms došanās ieteicams ar to sazināties, lai noskaidrotu par palīdzības saņemšanas iespējām, jo ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kas pieņem pacientus ar aizdomām par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi vai ir grieztas brūces utt.

• Kad trauma vai pēkšņa veselības problēma apdraud dzīvību, neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt pa ārkārtas tālruni 113.

• Svētku dienās un brīvdienās visu diennakti medicīniskus padomus vienkāršos gadījumos bez maksas sniedz pa Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

• Medicīnisku konsultāciju ģimenes ārsta kompetences ietvaros Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās sniedz dežūr­ārsti. Pacienta iemaksas neveic no tām atbrīvotās iedzīvotāju grupas – bērni līdz 18 gadiem, grūtnieces, I grupas invalīdi, politiski represētās personas u.c. Pārējiem par vizīti jāmaksā 1,42 eiro. Dežūrārstu darba grafiks ir pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

Saistītie raksti

Mediķi aicina neatstāt karstus ēdienus vai dzērienus uz galda malas un neizmantot galdautu, ja mājās ir mazs bērns, jo pietiek ar mirkli, lai, paraujot aiz stūra, uzrautu sev virsū tā saturu. Ārsts, sertificēts pirmās palīdzības pasniedzējs Roberts Fūrmanis atgādina, ka vienīgais, kas vecākiem pašiem jādara pēc mājās gūta apdeguma, ir nekavējoša apdeguma vietas dzesēšana zem vēsa, tekoša ūdens.

Efektīvākais bērnu traumu un saslimšanu novēršanas veids ir nedalīta vecāku uzmanība, jo biežākie savainojumi, lūzumi, izmežģījumi un vaļējas brūces, ar ko mazuļi nonāk slimnīcā, tiek gūtas, krītot uz ielas vai mājās, dauzoties un sportojot, applaucējoties ar karstu ēdienu vai dzērienu. Turklāt pieredze liecina, ka bērna pieskatīšana jāuztic vienam cilvēkam, nevis vairākiem, citādi bērns paliek, neviena nepieskatīts.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
ANO: mūs gaida bads, dabas katastrofas un masveida imigrācija 1
15 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Zilo ekrānu “apburtajā lokā” jeb sociālie mediji ir solis tuvāk depresijai
15 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Vai mutiska piekrišana seksam “nokauj” romantiku?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Turīgas pašvaldības, bet netiek galā ar rindām uz bērnudārziem
39 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Neilands pirms pasaules čempionāta lieliskā formā – latvietis uzvar prestižā velobraucienā Beļģijā!
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “BMW” markas auto iekļūst smagā avārijā 1
6 stundas