Veselam
Ārstēšana

Lai saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus, daļa pacientu būs spiesta ņemt “ātros” kredītus 6

Foto – Stock.xchng

Lai arī joprojām nav zināms, kuras partijas veidos nākamo valdību, ir pilnīgi skaidrs, kāds būs tās pirmais uzdevums. Jaunajai koalīcijai vajadzēs izlemt, ko darīt ar Andas Čakšas rosināto valsts veselības apdrošināšanas sistēmu, Ģimenes ārstu asociācija aicina jaunajā Saeimā ievēlētās partijas to atcelt, taču mediķu aprindās reformai ir arī atbalsts, jo tā nozarei sola vairāk naudas, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Asociācija aicina jaunajā Saeimā ievēlētās partijas atcelt pērn decembrī pieņemto veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas Latvijā paredz ieviest dalītus veselības pakalpojumu grozus. Mediķi pauž bažas, ka, sākot ar janvāri, tie būs viņi, kuriem vajadzēs dalīt pacientus atkarībā no tā, ir vai nav viņi apdrošināti.

Sarmīte Veide, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente:”Man pacienti zvana, nāk un prasa, ko man darīt, jo viņiem neesot ko samaksāt. Tie pamatā ir pacienti, kuriem ir mikrouzņēmumi, vai arī tādi, kas ir mākslinieki, kuriem ir neregulāri ieņēmumi. Ja šogad viņiem jāmaksā 51 eiro, tad nākamgad tam klāt ir vēl 150 eiro. Pie tam viņi nevar samaksāt pa daļai, viņiem jāmaksā visa summa vienlaikus. Kas tad – viņi kredītus “ātros” ņems?”

Ja šie pacienti nebūs samaksājuši likumā prasīto summu, no nākamā gada par vizīti pie speciālista viņiem būs jāmaksā no savas kabatas.

Saistītie raksti

“Mūs satrauc arī tas, ka nebūs kompensējamās zāles – tādas kā sirds un asinsvadu zāles pret paaugstinātu spiedienu, pie bronhiālas astmas, epilepsijas pacienti, kuri ar šīm zālēm dzīvo visu savu mūžu, nevarēs atļauties, jo tās ir ļoti dārgas. Tad valsts maksās, jo viņiem būs slimību saasinājumi,” turpina Veide.

Visas tā sauktās jaunās partijas, kuras iekļuvušas parlamentā, pirms vēlēšanām solīja dalīto grozu principu atcelt. Lai gan joprojām nav skaidrs, tieši kura no partijām vadīs nākamo valdību un Veselības ministriju, šādi solījumi izskan arī tagad.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
6 stundas