Veselam
Ārstēšana

Lai saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus, daļa pacientu būs spiesta ņemt “ātros” kredītus6

Foto – Stock.xchng

Lai arī joprojām nav zināms, kuras partijas veidos nākamo valdību, ir pilnīgi skaidrs, kāds būs tās pirmais uzdevums. Jaunajai koalīcijai vajadzēs izlemt, ko darīt ar Andas Čakšas rosināto valsts veselības apdrošināšanas sistēmu, Ģimenes ārstu asociācija aicina jaunajā Saeimā ievēlētās partijas to atcelt, taču mediķu aprindās reformai ir arī atbalsts, jo tā nozarei sola vairāk naudas, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Asociācija aicina jaunajā Saeimā ievēlētās partijas atcelt pērn decembrī pieņemto veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas Latvijā paredz ieviest dalītus veselības pakalpojumu grozus. Mediķi pauž bažas, ka, sākot ar janvāri, tie būs viņi, kuriem vajadzēs dalīt pacientus atkarībā no tā, ir vai nav viņi apdrošināti.

Sarmīte Veide, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente:”Man pacienti zvana, nāk un prasa, ko man darīt, jo viņiem neesot ko samaksāt. Tie pamatā ir pacienti, kuriem ir mikrouzņēmumi, vai arī tādi, kas ir mākslinieki, kuriem ir neregulāri ieņēmumi. Ja šogad viņiem jāmaksā 51 eiro, tad nākamgad tam klāt ir vēl 150 eiro. Pie tam viņi nevar samaksāt pa daļai, viņiem jāmaksā visa summa vienlaikus. Kas tad – viņi kredītus “ātros” ņems?”

Ja šie pacienti nebūs samaksājuši likumā prasīto summu, no nākamā gada par vizīti pie speciālista viņiem būs jāmaksā no savas kabatas.

Saistītie raksti

“Mūs satrauc arī tas, ka nebūs kompensējamās zāles – tādas kā sirds un asinsvadu zāles pret paaugstinātu spiedienu, pie bronhiālas astmas, epilepsijas pacienti, kuri ar šīm zālēm dzīvo visu savu mūžu, nevarēs atļauties, jo tās ir ļoti dārgas. Tad valsts maksās, jo viņiem būs slimību saasinājumi,” turpina Veide.

Visas tā sauktās jaunās partijas, kuras iekļuvušas parlamentā, pirms vēlēšanām solīja dalīto grozu principu atcelt. Lai gan joprojām nav skaidrs, tieši kura no partijām vadīs nākamo valdību un Veselības ministriju, šādi solījumi izskan arī tagad.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv