Veselam
Ārstēšana

Latvijā aizliedz divas jaunas psihoaktīvās vielas0

Foto – Shutterstock

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis pagaidu aizliegumu divām jaunām bīstamām psihotropajām vielām un tās saturošiem izstrādājumiem, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemts brīdinājuma ziņojums par vielas “2F-viminol” identifikāciju Zviedrijā, kā arī par vielu “furanyl UF-17” Lielbritānijā.

SPKC skaidro, ka abas vielas ir opioīdi un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

Tāpat, atskaitot zinātniskos pētījumus, nav norāžu par šo vielu izmantošanu rūpniecībā vai saimnieciskajā darbībā, kā arī nav zināmas vispāratzītas vai apstiprinātas šo vielu ārstnieciskās vērtības vai pielietojums.

Vielas “2F-viminol” un tās saturošu izstrādājumu izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana, pārsūtīšana vai izplatīšana ir aizliegta līdz nākamā gada 5.novembrim, bet vielas “furanyl UF-17” – līdz 4.novembrim.

Personām, kuru rīcībā patlaban ir šīs vielas vai tās saturoši izstrādājumi, tie trīs darba dienu laikā jānodod Valsts policijai.

SPKC apkopotā informācija liecina, ka kopš 2013.gada tas izdevis aizliegumus par vismaz 40 jaunām psihoaktīvām vielām, kuras visas ir bīstamas cilvēka dzīvībai un veselībai.

Saistītie raksti

Par šādu vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu kopš 2014.gada noteikta kriminālatbildība – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods un policijas kontrole.

Savukārt, ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, tiek piemērots sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai citas likumā noteiktās sankcija

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Neļaut emocijām kontrolēt šķīvja saturu
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Piecas biežāk pieļautās kļūdas lūpu kopšanai rudenī
12 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Bērnam paaugstināta temperatūra. Pazemināt vai tomēr ne?
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zolitūdē piemin lielveikala sabrukšanas sesto gadadienu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Garkalnes novadā šovakar nāvējoši sabraukta gājēja
1 stunda