Veselam
Ārstēšana

Latvijas Bērnu ķirurgu asociācija nominē Aleksandra Bieziņa balvas laureātu0

Publicitātes foto

Par mūža ieguldījumu bērnu ķirurģijā Latvijas Bērnu ķirurgu asociācija Aleksandra Bieziņa balvai nominē RSU rektoru, LZA akadēmiķi, profesoru un bērnu ķirurgu Aigaru Pētersonu.

Profesors Aigars Pētersons bērnu ķirurģijā aizvadījis vairāk kā 35 gadus, visu darba mūžu bijis uzticīgs Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai un Rīgas Stradiņa universitātei, atdevis dzīvību un veselību tūkstošiem pacientu. Darbojies jaundzimušo un bērnu krūškurvja – vēdera dobumu orgānu ķirurģijas jomās, ir vairāku bērnu ķirurgu darbaudzinātājs. Profesors ir 480 zinātnisku publikāciju, četru monogrāfiju un vairāku izgudrojumu autors un līdzautors. Profesora vadībā izstrādātas un sekmīgi aizstāvētas astoņas medicīnas doktora disertācijas.

Aigars Pētersons savu darba mūžu veltījis Latvijas bērnu veselības veicināšanai, bērnu traumatisma mazināšanai un bērnu ķirurģijas attīstīšanai, saņēmis augstus valdības apbalvojumus, ir Paula Stradiņa un Andreja Priedkalna balvu laureāts.

Bieziņa balva dibināta 1987. gadā ar mērķi godināt izcilus Latvijas bērnu ķirurgus par nopelniem bērnu ķirurģijas attīstīšanā, sasniegumiem praktiskajā un zinātniskajā darbā. Profesora A. Bieziņa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums bērnu ķirurgam. Līdz šim ir pasniegtas astoņas šādas balvas. Kandidātus balvas saņemšanai izvirza Latvijas Bērnu ķirurgu asociācija, balvu piešķir apbalvojumu piešķiršanas komisija.

Aleksandra Bieziņa balva tiks pasniegta 2019. gada 26. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē.

Saistītie raksti
LA.lv