Veselam
Ārstēšana

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija vērtēs turpmāko sadarbību ar VM 16

Foto: LETA

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) domās, kādā veidā tālāk organizēt attiecības ar Veselības ministriju (VM), aģentūrai LETA teica asociācijas pārstāve Solvita Olsena.

Viņa norādīja, ka tik lielai ģimenes ārstu asociācijai kā LĢĀA dialogs ar VM ir “ārkārtīgi bēdīgs”, tāpēc kolektīvā interešu aizsardzība ministrijā nav iespējama.

Kā piemēru Olsena min Ministru kabinetu, kurā katrs lēmums tiekot saskaņots ar sadarbības partneriem, tomēr VM to nedarot. Vienpersoniska ministrijas rīcība ir varas izmantošana un neatbilst nekādiem labas pārvaldības principiem, uzsvēra Olsena.

Pēc viņas domām, VM nerespektē reālos cilvēkus, kas strādā nozarē, jo sarunās tiek uzaicināti konkrēti indivīdi, kuri ir ģimenes ārsti, taču viņiem nav nekādu pilnvaru pārstāvēt citus. Tādējadi tiekot radīts priekšstats, ka ar ģimenes ārstiem jautājums pārrunāts, kaut arī tā nav.

Asociācija uzskata, ka ministrijai jāņem vērā organizāciju biedru skaits, jo nevar būt tā, ka asociācija, kas pārstāv 150 darbiniekus, runā par visiem, vai arī, ka asociācijai ar vairāk par 100 biedriem viedoklis tiek uztvert vienlīdzīgi kā asociācijas, kurai ir vairāk nekā 1000 biedru.

Olsena norādīja, ka veselības nozares attīstība ar viennozīmīgi ministrijas diktātu nav produktīva.

Saistītie raksti
LA.lv