Veselam
Bērni

SOS Bērnu ciemats aicina pieteikties aizbildņu, audžuģimeņu un adoptētāju programmai0

Foto: pexels.com

Latvijas SOS Bērnu ciematu aicina pieteikties aizbildņu, audžuģimeņu un adoptētāju programmas “AIRI vecākiem” apmācību vadītāju – treneru apmācībām Rīgā, Kuldīgā un Gulbenē.

Tiks apmācīti gan jomas profesionāļi, gan praktizējoši audžuvecāki, jo apmācības ierasti vada šāds treneru pāris. Apmācību vadītāju mācības notiks no 2019. gada novembra līdz 2020. gada jūlijam.

Tām var pieteikties gan psiholoģijas pedagoģijas, sociālā vai kariatīvā darba praktiķi, kuriem ir atbilstoša augstākā izglītība un vismaz trīs gadu pieredze darbā ar šāda veida ģimenēm, gan arī tie, kuri paši vismaz trīs gadus ir audžuģimenes, aizbildņi vai adoptētāji un audzina vairāk nekā vienu bērnu.

Apmācību mērķis ir sagatavot 24 programmas “AIRI vecākiem” sākotnējās apmācības programmas vadītājus – trenerus, jo ir audzis pieprasījums pēc šīm apmācībām visā Latvijā.

Šīs apmācības vadīs jau pieredzējuši “AIRI vecākiem” treneru pāri: Rīgā mācības vadīs psiholoģe Irina Kaminska un praktiķe Inga Kurme, Kuldīgā psiholoģe Inga Rutule un praktiķe Inese Fecere-Antipina, bet Gulbenē psiholoģe Dace Beināre un praktiķe Iveta Kupča. Apmācību vadītāji strādās starptautiskā programmas vadītāja no Nīderlandes Rob van Pagée vadībā.

Apmācības notiks laika posmā no 2019. gada novembra līdz 2020. jūlijam, iekļaujot gan vairākas 2-3 dienu ilgas apmācību sesijas, gan arī praksi – apmācību vadīšanu prakses grupai. Katram dalībniekam paredzētas arī individuālas tikšanās ar vismaz divām ģimenēm, lai iemācītos novērtēt potenciālos audžuvecākus. Apmācības dalībniekiem tiks nodrošinātas bez maksas, bet obligāts nosacījums – dalība visās nodarbībās, prakse.

Katrs no apmācību dalībniekiem* saņems speciālu apmācību vadītāja rokasgrāmatu, kā arī citus materiālus nodarbību vadīšanai: dalībnieku grāmatu, video materiālus, filmas, prezentāciju, kas ļaus labāk izprast apmācību tematiku.

Noslēgumā visi apmācību dalībnieki iegūs starptautiski atzītu sertifikātu, kas apliecinās zināšanas un prasmes vadīt “AIRI vecākiem” sākotnējās apmācības programmu, kā arī tiesības vadīt valsts apstiprinātas apmācības topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem.

Saistītie raksti

Lai pieteiktos potenciālo “AIRI vecākiem” treneru apmācībām, lūgums līdz 2019. gada 15. septembrim nosūtīt CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: [email protected] Sazināsimies ar pretendentiem, kas tālāk tiks aicināti uz individuālu sarunu.

Tā kā saskaņā ar apmācību metodiku apmācību vadītāji strādā pāros, ieteikums pieteikties kā pārim (īpaši attiecas uz apmācību vadītājiem, kas piesakās no reģioniem).

LA.lv