Veselam
Ārstēšana

Līdz novembrim e-veselībā izrakstīti vairāk nekā desmit miljoni recepšu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Līdz šī gada novembrim e-veselības sistēmā izrakstītas 10 101 784 receptes, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

No šīm e-receptēm jau atprečotas jeb izmantotas aptiekā ir 9 061 069 e-receptes. Iemesli, kāpēc nav atprečotas visas e-receptes, var būt dažādi – pacientu neklausīšana ārsta norādēm, medikamentu dārdzība, plāni iegādāties zāles vēlāk, kad būs beidzies iepriekšējais iepakojums, un citi, norāda dienestā.

Vienlaikus e-veslības sistēmā uz 5.novembri atvērtas 942 291 darbnespēja lapa, bet noslēgtas – 857 426 lapas. Tas ir par apmēram 80 000 lapu vairāk nekā pirms mēneša.

E-veselības sistēmā patlaban tiek ievadīti arī citi dati, piemēram, vizuālā diagnotika. Līdz novembrim e-veselības sistēma tika iesūtīti 432 665 izmeklējumi un 555 140 slēdzieni.

Vienlaikus e-veselības sistēmā izsniegtas 40 598 Eiropas veselības apdrošināšanas kartes jeb EVAK.

Mazāk aktīvi tiek izmantota pamatdatu ievade, tostarp diagnožu, alerģiju un citas informācijas par pacientiem apkopošana. Līdz novembrim izveidoti 31 802 dokumenti, aptverot informāciju par 8414 pacientiem.

Visi e-veselības sistēmā uzkrātie dati un veiktās darbības kopš gada sākuma pakāpeniski palielinās.

Kā ziņots, lai ievestu e-veselības sistēmu Latvijā, kopējais izlietotais finansējums Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu ietvaros ir 16,409 miljoni eiro, liecina Veselības ministrijas gala atskaite par pamatnostādņu “E-veselība Latvijā” ieviešanu 2014.-2017.gadā.

Saistītie raksti

No šī finansējuma 1.kartā, kas tika izveidota vienotās veselības nozares uzraudzības informācijas sistēma, tostarp astoņi e-pakalpojumi, tika iegultīti 325 630 eiro. Vienlaikus lielākā daļa finansējuma jeb 9,558 miljoni eiro tika izmantoti projekta īstenošanas 2.kārtā, kad tika izveidots e-veselības portāls, veselības informācijas sistēma, kā arī pilnveidota vienotā veselības nozares uzraudzības informācijas sistēma, tostarp izveidoti 28 e-pakalpojumi.

Vēl 6,444 miljoni eiro tika izlietoti, lai izveidotu vienotās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmu, kas paaugstinājusi brigāžu darba efektivitāti un precizitāti.

LA.lv