Veselam
Psiholoģija

Liekulība un ļauns prieks? 12 pazīmes, ka tevi apskauž0

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Nereti mums līdzās ir cilvēki, kuriem mūsu panākumi ir kā skabarga acī. Tam iemesls – banāla cilvēciska skaudība. Skaudīgie cilvēki cieš no mazvērtības kompleksa un neticības savām spējām, tāpēc viņus kaitina citu sasniegumi un panākumi. Turklāt skauģi var izskatīties kā labvēlīgi noskaņoti cilvēki, kuri priecājas par jums.

Patiesībā viņi ir greizsirdīgi uz citu panākumiem, un dusmās var pat nodarīt kādu nopietnu kaitējumu. Lapa themindsjournal.com apkopojusi pazīmes, kas ļaus saprast, ka tevi vairāk vai mazāk slepeni apskauž.

1. Atdarināšana

Cilvēks, kurš dedzīgi apskauž tavus karjeras panākumus, attiecības ar mīļoto vai ģimeni, apģērbu utt., neapzināti mēģinās tevi kopēt. Turklāt viņš var to darīt tik akli un apsēsti, ka pats pat nepamanīs, kas notiek.

Kuram gan patīk, ka zog viņa idejas, stilu, dzīvi? Taču tā vietā, lai dusmotos (tev ir uz to tiesības, tas ir normāli), labāk darīt zināmu šim cilvēkam, ka viņam derētu atrast pašam savu vietu dzīvē. Paskaidrot, ka viņam ir daudz lielāka iespēja gūt panākumus, neizliekoties par kādu citu.

2. Liekulīgi komplimenti

Skaudīgs cilvēks apbērs tevi ar komplimentiem, slavēs un izcels visos iespējamos veidos. Pietiks pagriezt viņam muguru, kā viņš sāks nosodīt tevi, kritizēt un stāstīt visādas muļķības.

Tā vietā, lai atzītu savu skaudību un mēģinātu atbrīvoties no šīm emocijām, šādi cilvēki mēģinās izlikties, ka viņiem ir vienalga.

Tāpat vien, pateica dažus vārdus…

Nekad nenolaidies līdz viņu līmenim. Ja viņi ir pelnījuši uzslavu, paslavē. Galu galā, tu jau neesi viņi, vai ne?

3. Citu cilvēku panākumu noniecināšana

Skauģi nepārtraukti cenšas noniecināt, samazināt to nozīmīgumu vai pat noliegt citu cilvēku sasniegumus. Viņi neatsakās pat no tādām metodēm kā meli un tenkas.

Foto – Shutterstock

Atceries, ka strīdēties ar viņiem vai mēģināt kaut ko pierādīt ir lieka laika izšķiešana. Viņi ar putām uz lūpām pierādīs savu taisnību, bet tev atliks tikai nervozēt. Dari savu darbu un vismazāk uztraucies par to, ko viņi runā par tevi aiz muguras.

4. Ļauns prieks par katru tavu kļūdu

Pietiks pieļaut kaut mazāko kļūdu, kā skauģis jau izaugs tavā priekšā kā sēne pēc auglīga lietus ar vārdiem: „Vai tad es tevi nebrīdināju!”. Tava mazākā neveiksme viņam ir prieka un laimes avots.

Neļauj viņa indei saindēt tavu pasauli. Tu zini, kurp dodies, un tas ir tavs ceļš. Neviens un nekad nepiespiedīs no tā novērsties.

5. Viņš pametīs tevi pie vismazākajiem… panākumiem

Parasti cilvēki mūs slavē un grib atrasties draugu lokā, kamēr mums veicas. Ja atgadās neveiksme – viņi aizbēg kā žurkas no grimstoša kuģa. Tas ir saprotams – mēs vairs nevaram būt viņiem noderīgi.

Skauģi rīkojas pretēji. Viņi aizbēg, ja tu sasniedz savus mērķus un virzies uz priekšu.

Izskaidrojums – tava labklājība tikai vairo viņu mazvērtības sajūtu un tātad arī skaudību.

Viņiem nepatīk gozēties svešas slavas staros, kad salīdzināšana nav viņiem par labu, tāpēc viņi vienkārši atkāpjas, lai sevi nesāpinātu.

Ja cietīsi neveiksmi, viņi atgriezīsies. Bet ne lai atbalstītu vai palīdzētu. Nē, viņi ieradīsies papriecāties par tavu nelaimi.

6. Tu vienmēr būsi viņu sāncensis un konkurents

Skauģi vienmēr saskatīs tevī sāncensi, jo vēlas būt labāki par tevi. Viņi darīs visu, lai to pierādītu.

Neuzķeries uz viņu provokācijām. Šāda “konkurence” ir neveselīga un ļoti kaitīga. Viņu mērķis ir ne tikai parādīt, ka viņi ir labāki, bet arī salauzt, iznīcināt tevi. Viņi gatavi iet, kā saka, pāri līķiem. Tāpēc – ļaujiet viņiem sacensties pašiem ar sevi. Vai arī tādiem pašiem kā viņi. Tev nav vajadzīgas šādas “kaujas”.

7. Tenkas un baumas

Skauģi nepalaidīs garām izdevību patenkot tev aiz muguras. Kā jau saproti – tie nebūs komplimenti. Viņi izplatīs visnetīrākās un visneticamākās baumas – tā ir viņu būtība. Viņi nevairīsies no meliem un izdomājumiem, jo vai plīst pušu aiz dusmās un nekas viņus neapturēs.

Foto: © Syda Productions – Fotolia.com

Padzen tādus toksiskus un ļaunus cilvēkus no savas dzīves. Esi izlēmīgs un nopietns – vienīgais veids, kā apturēt skauģus.

8. Viņu acīs tu vienmēr būsi vainīgais

Skauģi vienmēr domās, ka tu esi absolūta nulle, kurai nepelnīti kā no debesīm nokritusi veiksme. Viņi neaizmirsīs par to atgādināt, komentējot katru tavu soli ar dzēlīgām piezīmēm un kritiku.

Tas, ka gadiem ilgi esi smagi strādājis, lai gūtu panākumus un stāvokli sabiedrībā, viņiem neko nenozīmē. Viņi nežēlīgi apsūdzēs tevi par visu un kritizēs, lai tikai tu kļūdītos un pakristu viņiem par prieku.

9. Viņi bez iemesla ienīdīs tevi

Skauģis, pats to neapzinoties, kaut kādu iemeslu dēļ ienīdīs tevi. Patiesībā šādi cilvēki apskauž tavus panākumus, uzskatot, ka tikai viņi to būtu pelnījuši. Tā kā viņi nevar iegūt to, ko vēlas, atriebjoties ienīst tevi.

Vienīgā izeja – pieklājīgi attālināties, izsvītrot viņus no savas dzīves, citādi viņi gadiem atriebsies tev par kādu nezināmu iemeslu.

10. Mēģinās izolēt tevi no tuviniekiem un patiesiem draugiem

Skauģi darīs visu, lai sabojātu attiecības ar visiem, kas tev tuvi un dārgi. Viņi saprot, ka, atņemot citu cilvēku mīlestību un atbalstu, viņiem būs daudz vieglāk iznīcināt tevi.

Tāpēc viņi aiz muguras melos, tenkos – lai iznīcinātu tavu mīlestību, ģimeni vai draudzību.

11. Parasti slēpj savu patieso seju

Skauģi nekad nav patiesi un atklāti. Viņu sejā – uzspēlēts smaids. Viņu acīs – mīlestība pret tevi un cieņa. Mutēs – komplimenti un sajūsma. Tikai neaizmirsti, ka viņu dvēselē ir akmens. Skaudības slogs pret tevi un tas sagrauj no iekšpuses.

12. Mēģinās nodarīt tev kaitējumu ar saviem “padomiem”

Skauģis nevar ne gulēt, ne elpot, kamēr nav izdomājis, kā tev kaitēt un izsist no līdzsvara. Šim nolūkam viņam ir sagatavots lērums „draudzīgu padomu”, kuri noteikti novedīs pie sabrukuma un neveiksmēm.

Saistītie raksti

Esi ļoti uzmanīgs ar tādiem “padomiem”. Vislabāk – pieklājīgi noklausies un izdari pavisam pretēji.
Nav viegli tikt galā ar skauģiem, bet to var izdarīt. Vienkārši eleganti ignorē viņus un atceries, ka dvēselē viņi ir kompleksu nomākti un par sevi nepārliecināti cilvēki. Tomēr tas nepadara viņus mazāk bīstamus.

Tavs uzdevums ir mierīgi darīt zināmu skauģiem, ka viņiem derīgāk būtu sākt dzīvot pašiem savu dzīvi. Ar savu dzīvi tu tiksi galā pats bez viņu “vērtīgajiem” padomiem un palīdzības.

LA.lv