Veselam
Dzīvesveids

Liepziedus gaidot. Tie noder ne tikai tējai, bet arī skaistumkopšanai0

Publicitātes attēls

Starp daudziem aromātiskiem augiem ar īpaši siltu, maigu un sievišķīgu smaržu izceļas liepziedi. Liepu ziedēšanas laiks ir viens no reibinošākajiem brīžiem vasaras ritējumā, kad daudzi steidz baudīt burvīgo smaržu un ievākt ziedus veselīgai tējai.

Taču liepas dzīslās rit ne viens vien brīnumlīdzeklis – ne velti latviešiem liepa jau izsenis bijusi sievišķības simbols.

Par liepziedu spēku skaistumkopšanā stāsta STENDERS Attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova.

“Nav tāda kosmētikas līdzekļa, kurā nevarētu iekļaut liepziedus – gan pašu ziediņus, ko būsiet redzējuši ziepēs un vannas bumbās, gan ēteriskās eļļas, kuras iespējams sastapt dažādos produktos no roku un sejas krēmiem līdz ķermeņa losjoniem, šampūniem un pat parfimērijai,” atklāj J.Kuzņecova un piebilst – liepziedi kosmētikā ir ne tikai nevīstošas jaunības avots, bet arī iespēja uzburt ap sevi vasaras jaukāko laiku pat vistumšākajā ziemas dienā.

No sendienām līdz mūsdienām

Latviešiem liepa jau izsenis bijusi sievišķības simbols, kuru apdzied tautasdziesmās un godina tradīcijās. Liepas aizvien rada jaunus dzinumus: apzāģējot atvases, no pumpuriem ātri izaug jauni zari, bet pat simtgadīgu koku stumbri, kamēr nav satrupējuši, spēj izdzīt atvases.

Vēl no 17. gadsimta rodamas liecības, ka liepai ziedots piens, sviests, siers un tauki.

Nav brīnums, ka šo koku saista ar sievišķo enerģiju, jo liepa ir skaista un krāšņa, tai piemīt dziedējošas un dzīvību radošas īpašības, bet maigās liepu lapu pirtsslotas nomierina garu un vairo skaistumu, attīrot ādu labāk nekā ziepes.

Liepu aromāts spēj remdēt galvassāpes un vairot dzīvesprieku. Turklāt liepa ir plaši izplatīta apdzīvoto vietu apstādījumos un sniedz patīkamu pavēni vasaras karstumā.

Taču arī citas tautas ir godinājušas liepu, augstu vērtējot liepu kā medus devēju.

Liepa reiz bija viens no galvenajiem lietaskokiem, no kura gatavoja mēbeles, pirts lāvas, darbarīku kātus, kokles, no mizām – lūkus vīzēm, no lapām – pirtsslotiņas, no ziediem – tējas.

Liepai nereti piedēvē arī gluži pārdabiskas spējas – ja, ejot gulēt, plakstus un seju pārklāj ar svaigām liepu lapām, acis kļūstot skaidras, bet sarežģītās dzīves situācijās pie liepas varot saņemt padomu.

Kas liepziedam azotē?

Liepziedi satur glikozīdus, ēteriskās eļļas, miecvielas un C vitamīnu. Ēteriskajām eļļām varam pateikties par burvīgo smaržu, bet miecvielas dod liepziedu tējai raksturīgo nedaudz rūgteno garšu.

Skaistumkopšanā būtiskākā nozīme ir tieši C vitamīnam, kas palīdz glābt sausu, vīstošu ādu, nostiprina matus un piešķir mirdzumu dabiskam skaistumam.

“Bāla āda, pigmentācija vai nelīdzens sejas tonis, ātri iegūstami zilumi, pelēcīgs, paguris izskats vai straujas novecošanas pazīmes liecina, ka jūsu ādai trūkst C vitamīna. Tas ir spēcīgs antioksidants, kas pasargā ādu no brīvajiem radikāļiem, aizkavējot ādas novecošanu. Taču tas nav vienīgais pārsteigums, kuru mums glabā liepziedi – tie izlīdzina ādas toni, dziedē savainojumus un iekaisumus, palīdz mazināt kapilāru tīklojumu uz ādas un piedalās grumbiņu izlīdzināšanā,” skaidro J.Kuzņecova.

Ziedēt kā liepai visu gadu

Lai gan liepziedu ekstraktam piemīt mīkstinoša iedarbība un tas palīdz saglabāt ādas jaunību, vieni paši liepziedi nepadara visu darbu.

STENDERS liepziedu ekstraktu savieno ar citiem ādas “našķiem” – alveju, medu, dabiskiem sāls kristāliem, augstvērtīgām augu eļļām un hidrolizētu kviešu proteīnu.

“Liepziedu produktiem parasti raksturīga viegla tekstūra, tie ātri iesūcas, padara ādu gludāku un mīkstāku, vairojot tās labsajūtu. Maiga, dabas svaiguma piesātināta dušas želeja, kas saudzīgi attīra ādu, vai bagātīgas putas ieskauj neticami jaukā aromātā un, iespējams, tā pat ir liepziedu vislielākā bagātība. Taču šī smarža dara mūs laimīgus, bet nekas tik ļoti nevairo cilvēka skaistumu kā laimīgs smaids un starojošs acu skatiens,” saka J.Kuzņecova, novēlot izbaudīt liepu ziedēšanu visā pilnībā – šogad tā vēl priekšā.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Ziemas peldētāji aicina pievienoties kopīgai peldei Liepājas jūrmalā
3 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
“Tēt, esi unikāls!”. Nākamnedēļ startē jauna informatīva kampaņa
3 dienas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
No sirds vai pienākuma dēļ? Kā pareizi dāvināt – garīgais skatupunkts
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
6 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 11 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
11 stundas