Veselam
Ārstēšana

“Līķu grāmatas stāstiņi” piedāvā iepazīt leģendām apvīto skeletu Nr. 438 0

Publicitātes foto

Viens skelets un četras dažādas leģendas – sadarbojoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejam un Zīmējumu teātrim, tapusi nāvīgi interesanta izrāde “Līķu grāmatas stāstiņi. Skelets Nr. 438”. Izrādē trīs vakarus (31. oktobrī, 1. un 4. novembrī) tiks šķetinātas leģendas par pirmo brīvprātīgo ķermeņa novēlējumu, kas 1925. gadā nonāca Anatomijas muzejā.

Tuvojoties gada tumšākajam laikam, kad tradicionāli pieminam mirušos, spožāk var iemirdzēties arī RSU Anatomijas muzeja vēsturiskās kolekcijas eksponāts – skelets Nr. 438. Veicot kolekcijas izpēti, muzeja speciālistes ir ne tikai noskaidrojušas pārbaudāmus faktus par šo skeletu, bet arī uzzinājušas aizraujošas leģendas.

Laika gaitā, zūdot vēsturiskajai informācijai, skelets apaudzis ar dažādām leģendām un dzīvojis no sava īpašnieka neatkarīgu dzīvi. Anatomijas muzeja darbinieku no paaudzes paaudzē nodotās leģendas tagad nonākušas arī Zīmējuma teātra radošās komandas ausīs un pārtapušas nāvīgi interesantā izrādē pieaugušajiem. Protams, kā jau ar leģendām mēdz būt, – izrāde ir reālu faktu, absolūtu fantāziju un interpretāciju kokteilis. Bet, kā teicis Marks Tvens, – nekad neļauj patiesībai stāties ceļā labam stāstam!

Saistītie raksti

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tās radošo komandu veido režisors un improvizators Varis Klausītājs, sitaminstrumentālists Jēkabs Rēders, dramaturgs Klāvs Knuts Sukurs un scenogrāfe Pamela Butāne. Izrādes notiks 31. oktobrī, 1. un 4. novembrī plkst. 19.25 Kino Bizē, Elizabetes ielā 37 (ieeja no pagalma). Biļetes “Biļešu paradīzē”.

RSU Anatomijas muzejam šogad šis ir jau otrais sadarbības projekts ar māksliniekiem – kamerizstāde Ādas, kur eksponēta simtgadīgu tetovētu ādu kolekcija līdzās vīzijai par tetovēšanos nākotnē, skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā vēl līdz šī gada 29. decembrim.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
6 stundas