Veselam
Dzīvesveids

LNB notiekošā izstādē mākslinieki un NVO runās par invaliditāti un ar to saistītiem jautājumiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: pexels.com

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 13.novembrī tiks atklāta mākslas izstāde “Drosme būt”, kuras gaitā sešu nedēļu garumā mākslinieki sadarbosies ar nevalstiskajām organizācijām, lai runātu par invaliditāti un ar to saistītiem jautājumiem, informēja Rīgas domē.

Izstādē ar mākslas darbiem piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieki, kuru darbi ir radīti šai izstādei ar vēstījumu par cilvēcību un spēku, pārvarot dažādus šķēršļus.

Kā norāda domē, izstāde “Drosme būt” ir mākslas izstāde, semināru un diskusiju vakaru kopums, kuras galvenā tematika ir sabiedrības uzmanības pievēršana jautājumiem par cilvēkiem ar invaliditāti, un tiem, kurus skar invaliditāte. Pasākuma mērķis ir veicināt sapratni, kliedēt aizspriedumus un negatīvos stereotipus, kā arī veicināt integrāciju un sabiedrības vienotību.

“Cilvēki ar invaliditāti bieži saskaras ar nošķirtību un izolētību, tādēļ, manuprāt, īpaši svarīgs ir integrācijas jautājums. Mēs ticam, ka diskusijās, aplūkojot šos jautājumus no neierasta skatu punkta, mēs spētu kliedēt stereotipus un stigmu, kas ietver invaliditāti, tādējādi veicinot sabiedrības integrēšanos un kopējo emocionālo veselību,” norāda izstādes kuratore Madara Lazdiņa.

Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja apmeklēt vairākus seminārus.

Semināri notiks 15.novembrī, 11.decembrī, 17.decembrī un 18.decembrī par tādām tēmām kā “Vai invaliditāte var būt stilīga iespēja?”, “”Aktīvs dzīvesveids un invaliditāte”, “Atklāj sevi caur sportu” un “Komunikācija”.

Izstāde būs apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā katru dienu no 13.novembra līdz 19.decembrim, darbdienās no plkst.9 līdz plkst.20 un brīvdienās no plkst.10 līdz plkst.17. Ieeja izstādē ir bez maksas.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Neļaut emocijām kontrolēt šķīvja saturu
8 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Piecas biežāk pieļautās kļūdas lūpu kopšanai rudenī
11 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Bērnam paaugstināta temperatūra. Pazemināt vai tomēr ne?
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zolitūdē piemin lielveikala sabrukšanas sesto gadadienu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Garkalnes novadā šovakar nāvējoši sabraukta gājēja
43 minūtes