Veselam
Sekss

Lomu spēles seksā: kārtīgu cilvēku draiskulības. Pieredze seksa treniņā0

Foto: Pexels

Ja partneris ir pazīstams līdz sīkumiem un attiecībās pakāpeniski uzkrājas spriedze, seksuālajā dzīvē vajadzētu atgriezt humoru un improvizāciju. Kā to izdarīt, Psychologies.ru korespondente uzzināja treniņā “Lomu spēles seksā.”

“Trenere Anželika (lietišķā melnā kleitā, uz augstiem papēžiem un ar zaļiem auskariem garu pušķu veidā) sāk ar negaidītu jautājumu: kā jūs varat sabojāt lomu spēli?

Treniņa dalībnieki cenšas uzminēt: sākt kritizēt partneri? Aizmirst vai sajaukt, ko tālāk sacīt? Spēlēt neinteresanti vai pārāk teatrāli?

Auditorija gadījusies nepieredzējusi. No desmit “studentēm” lomu spēļu pieredze ir tikai divām, turklāt vienai no viņām tā aprobežojas ar to, ka jau pirmajā randiņā vīrietis piedāvāja “uzspēlēt” kaut ko no “Greja piecdesmit nokrāsām” un tika padzīts ar vārdiem “izvirtulis”.

Dzīve ir atklājumu pilna

Divas meitenes ar modeles ārieni atnākušas pēc sīki izstrādāta scenārija. Es tikai šajā brīdī uzzinu, ka lomu spēlēm mēdz būt scenāriji. Vēl vienai studentei pēc astoņpadsmit gadu pazīšanās un viena gada pēc laulībām kļuvis garlaicīgi ar vīru.

Es atnācu, jo spēle – tas ir jautri, sekss – tas ir brīnišķīgi, bet saistībā ar lomu spēlēm seksā nostiprinājies banalitātes un vulgaritātes stereotips.

Nezinu, kāpēc uzreiz prātā ienāk skolnieces kostīms no seksa veikala.

Aktieriem spēle ir radošums un improvizācija, psihologiem – dziedināšanas metode, bērniem – pati dzīve, kas katru dienu pilna ar jauniem atklājumiem. Man šķiet, ka visas šīs īpašības piemīt arī labai seksuālai spēlei.

Ne pārāk labā laulībā tieši to visu trūkst. Tāpēc es esmu par spēli, bet ar teoriju man ir pašvaki.

Kāpēc vispār vajadzīgas tādas lomu spēles?

Lomu spēle – tas nav lateksa kostīms no seksa veikala. Tomēr to, cik tā svarīga, es sapratu, un pēc apmācību beigām biju gatava tūlīt doties mājās un nekavējoties spēlēt.

Tieši spēlē ir tik vienkārši noņemt iekšējo spriedzi, kas pastāv pārī, nogurumu un no ikdienas problēmām neizpausto agresiju. Vēlamies to uzzināt vai nē, katram no mums attiecībās ir dominējošā vai pakļautā loma, un ne vienmēr saprotam, ka, vienreiz to pieņēmuši, riskējam tajā palikt mūžīgi.

“Ieklausieties vīra sūdzībās,” saka Andželika. “Varbūt viņš tieši nepateiks, kas viņu satrauc. Bet, ja pamaniet frāzes, ka viņš nebija jums pirmais, ļaujiet viņam pavedināt jūs! Spēlējiet pirmo mīlestību skolā. Viņu terorizē priekšnieks? Uzspēlējiet “Šeherazadi” vai “Lordu”.

Izspēlējiet savas neizjustās lomas. Cilvēkiem ar fantāziju viss ir vienkārši.

Spēle ir kā atgriešanās bērnībā, kad mēs katru dienu izveidojām jaunu pasauli un nebaidījāmies to vakarā sagraut, izmētājot tās zariņus un kociņus.

Tomēr spēle – tas ir nopietni

Nedrīkst novilkt kostīmu un iziet no lomas, jo kaut kas nogāja greizi un jūs nezināt, ko darīt tālāk.

Nedrīkst krist histērijā un teikt: “Es nezinu, izdomā pats.” Tā vispār nedrīkst teikt. Ja sākāt spēli, jūs vadāt.

Nebaidieties pārspīlēt vai neizspēlēt līdz galam – jums ir ļoti pateicīgs skatītājs.

Izvēlieties lomas, kas jums nav pazīstamas. Ja jūs dominējat laulībā, spēlējiet pakļauto. Pārsteidziet viņu!

Kā pārliecināt viņu spēlēt?

To jautā daudzi. Līdzjūtīgi klausījāmies vienas meitenes stāstu, kā viņa bija nopirkusi melnu parūku un mēģināja vīru iesaistīt spēlē, bet viņš turpināja strādāt pie datora un jau izskatījās nobijies.

Viņš, protams, padevās un sekoja viņai, bet pēc tam nekavējoties atgriezās un turpināja strādāt.

Tātad – spēle sākas… sešas stundas pirms pašas spēles.

Manuprāt, neviens ziņkārīgs vīrietis nenoturēsies.

Stingrā skolotāja un paklausīgais skolnieks

Kostīms, zeķes un augstpapēžu kurpes. Nekādu čību! Mati savākti, brilles. Sarkana lūpu krāsa. Galds, krēsls, spilgta lampa, tumšāka istaba. Un pats nepieciešamākais katras lomu spēles elements ir gaidīšana. Tāpēc partneris saņem no tevis īsziņu.

Pirmā īsziņa “Mana mīļais un vienīgais (viņa vārds), vēlos uzaicināt tevi uz spēli, no kuras tu nespēsi atteikties: lomu spēle “Stingrā skolotāja un paklausīgais skolnieks”.

Nosūti un klusē apmēram stundu. Nāks īsziņas: “Vai tas domāts man? Vai esi piedzērusies?”

Īsi atbildi: “Nē, neesmu piedzērusies. Tieši tev,” un kādu brīdi klusē. Tad partneris saņem otru īsziņu.

Otrā īsziņa “(Tavs vārds) Seksuālās izglītības skola ziņo par kavētām nodarbībām tēmā “Sieviešu erogēnās zonas”. Jums steidzami jāatstrādā kavētās stundas.”

Trešā īsziņa “Skolotāja (jūsu fotogrāfija pilnā augumā, kostīmā un ar rādāmo kociņu rokās) gaida jūs (kur un cikos).”
Līdz norādītajam laikam visam jābūt sagatavotam, lai stingrā skolotāja neskraidītu pa dzīvokli čībās.

Pieredze rāda, ka visam jābūt gatavam vismaz vienu stundu pirms paredzētā laika, jo ziņkārīgais vīrietis var ierasties jau pirms noteiktā laika.

Tagad nosūti…

Ceturtā īsziņa “Notiks patstāvīgais darbs par tēmu “Sieviešu erogēnās zonas”.

Un kontrolšāviens: “Lūdzu nekavēt! Jums ir ļoti stingra skolotāja (foto ar kāju augstpapēžu kurpē)”.

Pirms tam nopērc skolas dienasgrāmatu, mugursomu, bikšturus, brilles. Neaizmirsti rādāmo kociņu. Spoguļa priekšā izmēģini balsi, gaitu. Neatver durvis! Uz norādīto brīdi tās jau ir atvērtas. Tātad vīrietis iesteidzas koridorā un atrod tur brilles, mugursomu, bikšturus un zīmīti: “Uzvilkt un paņemt līdzi.”

Telpā ir galds, krēsls. Pie galda stingrā skolotāja, kura ar visiem spēkiem cenšas savaldīties un nesmieties, jo skolnieki baltos kreklos un bikšturos izskatās ļoti gleznaini.

Vari sākt. Ar rādītāju skolotāja norāda uz kāju kurpītē. “Šeit”. Ja skolnieks virzās tālāk, vari lēnām atsperties ar kurpītē tērpto kāju pret viņa krūtīm.

Distance! Nevienā lomā nevajadzētu notikt tā, ka tavas drēbes tiek ar nepacietību norautas. Tas nozīmē, ka spēle nav izdevusies. Tālāk rādi ar kociņu uz krūtīm un kaklu: “Arī šeit tas ir”. Tad ar rādītāja kociņu nedaudz paver viņa kreklu. Seksā tu paliec virs viņa un ar seju pret viņu.

…Nokrāso lūpas un paraksties dienasgrāmatā. “Šodien man ir daudz skolnieku”.

Skolotāja mierīgi iziet pa durvīm. Visi – burtiski visi vīrieši – tajā brīdī steidzas… pie dienasgrāmatas, lai izlasītu, ko tur ierakstījusi skolotāja.

Medmāsa un pacients

“Mediķiem ir vara pār tavu dzīvi,” skaidro Andželika. “Taču tajā pašā laikā viņi ir laipni un līdzjūtīgi. Šī loma apvieno dominēšanu un pakļaušanos. Tam ir arī slēpta nozīme: viss viņam, viss, lai viņš būtu laimīgs.”

Rekvizīti: ne tikai halātiņš, bet arī galvassega. Balti palagi piešķir svinīgu un slimnīcas nenoteiktības atmosfēru: “var notikt viss kas”. Masāžas eļļa. Bērnu fonendoskops, citi piederumi no bērnu veikala.

Pirmā īsziņa “(Tavs vārds) Seksuālās veselības centrs aicina jūs uz ikgadējo pārbaudi.”

Otrā īsziņa “Tiks veikta apskate par tēmu “Vīriešu veselība”. Pieņemšana… kabinetā plkst…. Lūdzu nekavēt.”

Šajā spēlē tu atver durvis, sagaidi pacientu, gādīgi runājot: “Labdien, (uzvārds) kungs, nāciet iekšā, jūs neesat ilgu laiku bijis, bet jūsu veselība ir vissvarīgākā lieta… ”

Medmāsa ir neticami kārdinoša, īsā halātiņā un ar augstiem papēžiem. Palīdz izģērbties, nogulda uz kušetes ar seju uz leju sākotnējai pārbaudei. Veic vieglu masāžu ar pārliecinošām, bet maigām kustībām. “Jūsu analīzes ir pienākušas! Ak, šausmas, jums organismā ir pārāk daudz… Steidzami nepieciešama ārstēšana ar…”

Kungs un kalpone

Pilnīga pakļaušanās, bet tajā pašā laikā mēs spēlējam uz ļoti smalkām vīriešu dvēseles stīgām.

Sveces, svečturi, izsmalcināti augļi vāzē. Vīrietis saņem īpaši šim nolūkam nopirktu īstu “aristokrāta halātu”.

Pirmā īsziņa vienmēr ir tāda pati – uzaicini uz spēli.

Nākamā īsziņa “Mans dārgais lords, vai ir kādas īpašas vēlmes un norādījumi?” Ja viņš vēlas ceptu zosi, tad ir jābūt zosij. “Kādu vīnu pasniegt?” “Vai sagatavot jums vannu?” Ja vīrietis atraksta: “Nomazgāt automašīnu,” maigi atbildi: “Mans kungs, mūsu dārzniekam ir brīvdiena, tas nav manā kompetencē…”

Tad “Mans kungs, cikos jūs gaidīt?” Te nevari diktēt tikšanās laiku, tāpēc tikai jāgaida.

Lieki teikt, ka lorda noteiktajā laikā viss ir gatavs un smaržīgs, sveces iedegtas, un kalpone, papēdīšiem klaudzot, steidzas atvērt durvis, paņemt no rokām somu un palīdzēt pārģērbties halātā.

Sveces, mūzika, puskrēsla. “Vai pasniegt jums vīnu?” Sev nelej, neaizmirsti par lomu. Tikai viena glāze. Pasniedz iepriekš nopirktu cigāru. Kā rāda pieredze, šajā brīdī vīrietis jau ar baudu ir atlaidies krēslā un visas dienas rūpes viņu atstājušas.

Cigāru aizsmēķē pat tie, kas nekad nav smēķējuši. Aristokrāta tēls jebkurā vīrietī atmodina aktiera meistarību.

Tikmēr notiek sižeta pavērsiens. Tīrot kādu figūriņu, kalpone ir nometusi to zemē, efektīvi noliecas un bailīgi čukst: “Ak, es esmu tik neveikla, kungs, vai tiešām jūs mani sodīsiet?”

Parasti par atbildi vīrietis vienkārši neizpratnē skatās uz kalponi. Tāpēc turpini slepeni vadīt procesu: “Tikai ne kā tajā reizē, kad jūs mani…”

Vari piedāvāt turpinājumu “…nopērāt”. Bet partneris var izvēlēties savu humoristisko variantu. Ja tālāk viņš ir gatavs izšķirošajam uzbrukumam, kalpone neuzdrošinās pretoties.

Saistītie raksti

Ja vīrietis joprojām atceras par zosi un tikai viegli ieper pār celi pārlikto kalponi, tad palaiž, turpini: “Vai mans kungs tagad ir gatavs vakariņot?” un pasniedz viņam īstas gardēžu vakariņas. Stāvi blakus, ielej vīnu, pasniedz un noņem šķīvjus.
Tad kalpone saka: “Es nekad dzīvē neesmu baudījusi tik izsmalcinātu vīnu…” Kungs dāsni ielej viņai glāzi. “Nē, es neuzdrošinos, varbūt no jūsu rokām…” Tad Kungs baro radījumu, kas sēž pie viņa kājām.

Spēle ilgst tik ilgi, kamēr Kungs vēlas, un beidzas, kad kalpone sadomā aizmukt ar vārdiem “Es aizmirsu notīrīt dzimtas sudrabu…”

LA.lv