Veselam
Bērni

“Maigais” ķeizargrieziens – dzemdības, kas maksimāli iesaista māmiņu dzemdību procesā0

Foto: twitter/Hans Solo

Tā dēvētās “ķeizargrieziena māmiņas” varbūt iesaistītas dzemdību procesā tikpat daudz kā tradicionāli dzemdējošās sievietes, vēsta resurss en.newsner.com.

Ķeizargriezienu atšķirībā no vaginālās dzemdēšanas bieži uzskata par atsvešinātu procesu. Bet tagad radusies jauna tendence, kas ķeizargriezienu ļauj padarīt intīmāku.

Salīdzinājumā ar parasto ķeizargriezienu “maigā” ķeizargrieziena mērķis ir iesaistīt māmiņu dzemdēšanas procesā tik daudz, cik vien iespējams.

Lai mātes nebūtu tiešas liecinieces sava bērna ķirurģiskajai piedzimšanai, tiek uzlikts priekškars, bet īsi pēc bērna nākšanas pasaulē tas parasti tiek noņemts.

Foto: Facebook/Tracy Abney, Birth Doula

“”Maigais” ķeizargrieziens ļauj sievietei būt gandrīz tikpat iesaistītai it kā viņas mazuļa dzimšana notiktu vagināli,” portālam “Parents.com” pastāstīja Deivids Garfinkels, ASV “Morristown” medicīnas centra ārsts.

“Visbiežāk topošās māmiņas vēlas, lai pēc dzemdībām uzreiz varētu paņemt mazuli rokās un pielikt pie krūts,”

norāda Mātes un augļa medicīnas pētījumu grupas locekle, Feinbergas universitātes medicīnas skolas pārstāve Alija Sakovica.

Daudzas dzemdētājas, kas laiž bērnu pasaulē ar ķeizargrieziena palīdzību, arī vēlas caurspīdīgu aizslietni, nevis gaismu caurlaidīgu priekškaru.

Ja tiek izmantots aizkars, ārsts tieši pirms dzemdībām var noņemt necaurspīdīgo daļu, lai vecāki būtu aculiecinieki sava bērna piedzimšanai.

Saistītie raksti

Daudzas mātes arī ķeizargrieziena laikā izvēlas izmantot caurspīdīgu aizslietni, nevis necaurredzamu drapēriju. Treisija Ebnija, dūla un fotogrāfe, kura pati dzemdējusi ar ķeizargrieziena palīdzību un kurai bijušas klientes, kurā veikts ķeizargrieziens, uzskata, ka tādējādi māmiņas jūtas ciešāk saistītas ar dzemdībām.

“Caurspīdīgs priekškars palīdz dzemdētājai sajust, ka viņa piedalās dzemdību procesā,” sacīja Ebnija. Viņa var redzēt savu bērnu, pirms tas tiek nogādāts siltākā vietā. Viņa var skatīties uz bērnu brīdī, kad mazulis piedzimst. Viņa var reaģēt uz zīdaiņa raudāšanu, skatoties, kā dreb viņa zodiņš,” viņa teica.

LA.lv